Powrót McZestawów Mocy – czas na ciepłe i bezpieczne posiłki dla pracowników medycznych. To oni dbają o nasze zdrowie!

Materiał informacyjny McDonald's Polska
Pracownicy ochrony zdrowia od miesięcy stoją na czele walki z koronawirusem, każdego dnia zmagając się ze zmęczeniem, wielogodzinnymi dyżurami oraz strachem o bezpieczeństwo i swoje zdrowie, oraz najbliższych. Wiosną McDonald’s wraz z licencjobiorcami, postanowili wesprzeć ich codzienną walkę z pandemią. Dostarczyli ponad 71 000 ciepłych posiłków do ponad 50 placówek medycznych w całej Polsce. W listopadzie marka wznowiła dostarczanie McZestawów Mocy, aby dalej wspierać medyków walczących z COVID-19.

Wsparcie dla pracowników polskich szpitali

W połowie marca McDonald’s został partnerem strategicznym akcji #WzywamyPosiłki. W ramach inicjatywy trwającej dwa miesiące we współpracy z partnerami do pracowników wybranych szpitali doręczane były, w sposób bezkontaktowy, bezpłatne posiłki – McZestawy Mocy, które pomagały zachować energię do działania. Dzięki 50 zaangażowanym franczyzobiorcom oraz ponad 100 restauracjom licencyjnym i korporacyjnym sieć dostarczyła ponad 71 000 ciepłych posiłków do ponad 50 placówek medycznych w całej Polsce.

Świętować można na wiele sposobów, dlatego tegoroczny Dzień Niepodległości marka postanowiła uczcić powrotem McZestawów Mocy. Tym razem w ramach samodzielnej inicjatywy wraz z licencjobiorcami sieci.

Wszystko zaczęło się wiosną. Podjęliśmy wspólnie z pracownikami decyzję, by wesprzeć personel medyczny walczący z koronawirusem na pierwszej linii frontu.mówi Jacek Wyspiański, licencjobiorca McDonald’s z Wrocławia.Przygotowywaliśmy McZestawy Mocy dla medyków z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Obecnie kontynuujemy te działania – w każdą środę dostarczamy medykom kolejne porcje ciepłych i bezpiecznych posiłków. Jest to dla nas forma wdzięczności dla osób, które każdego dnia walczą o nasze zdrowie.

McDonald’s dla szpitali. Jakie posiłki otrzymują lekarze i pracownicy służby zdrowia?

Dostarczanie McZestawów Mocy odbywa się co środę z pomocą operatorów McDelivery oraz harcerzy. W skład McZestawu Mocy wchodzi: klasyczny burger McRoyal albo 9 McNuggets, sałatka, woda i ciastko owsiane.

A do tego specjalna dedykacja – na torbach opakowaniowych pracownicy restauracji zamieszczają odręcznie napisane hasła zawierające słowa otuchy dla medyków, takie jak: „Jesteśmy z Wami”, „Dziękujemy”, „Razem możemy więcej”. Skala zaangażowania rośnie przez cały czas. Restauracje franczyzobiorców sieci McDonald’s Jacka Wyspiańskiego i Piotra Borowskiego wydały łącznie już ponad 200 posiłków. Co tydzień dołączają kolejni licencjobiorcy i restauracje, z których dostarczane są McZestawy Mocy do placówek medycznych w całej Polsce.

Akcja, którą obecnie prowadzimy, jest kontynuacją działań, rozpoczętych wiosną tego roku. Co środę, McZestawy Mocy przygotowywane są przez pracowników restauracji McDonald’s w całej Polsce, w różnych lokalizacjach, a następnie przekazywane do pracowników medycznych. McDonald’s był zawsze blisko lokalnej społeczności, a akcja przekazywania posiłków personelowi medycznemu jest na to doskonałym dowodemmówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. relacji korporacyjnych McDonalds Polska

Realna pomoc dla służby zdrowia w trudnym czasie pandemii

Jak przebiega proces dostarczania posiłków do lekarzy przez McDonald’s? Bez kogo przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć?

W dostarczaniu posiłków wspierają nas operatorzy McDelivery oraz harcerze – tych ostatnich w całej Polsce jest w ZHP ponad 110 tysięcy. Są to ludzie, którzy niosą pomoc bezpłatnie – ich wsparcie jest dla nas zatem bezcenne. Harcerze udzielają pomocy szczególnie chętnie, bo służba wpisana jest w harcerski system wartości. Jest dla nich naturalne, że kiedy trzeba pomóc, to właśnie na nich można liczyć. Akcja dostarczania McZestawów Mocy to wyraz podziękowania dla personelu medycznego. Tym drobnym gestem pokazujemy, jak bardzo jesteśmy im wdzięczni za ich pracę i zaangażowaniemówi Wojtek Puchacz, konsultant do spraw szkoleń w McDonald’s i harcmistrz w ZHP.

McZestawy Mocy to wyraz wsparcia dla personelu medycznego zaangażowanego w walkę z koronawirusem. Podczas drugiej edycji wydano łącznie już ponad 6 000 posiłków, które przekazano do 20 placówek medycznych w całej Polsce. Liczba cały czas rośnie dzięki dołączaniu się do akcji kolejnych restauracji McDonald’s i ich pracowników, którzy przygotowują posiłki oraz firm kurierskich i harcerzy, którzy dostarczają je na zasadzie wolontariatu. To pokazuje, jak silna jest solidarność z osobami zmagającymi się z pandemią na pierwszej linii frontu.

Dodaj ogłoszenie