Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiększą szpital przy Kamieńskiego. Będzie nowy budynek

Adriana Boruszewska
Adriana Boruszewska
Tam ma wyglądać nowy budynek Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów
Tam ma wyglądać nowy budynek Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów Wizualizacje urząd marszałkowski
Do października 2018 roku szpital przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu powiększy się o nowy, pięciopiętrowy budynek, w którym będą leczeni pacjenci z nowotworami.

Ośrodek Diagnostyki i Terapii Nowotworów - tak będzie nazywał się nowy budynek szpitala przy ul. Kamieńskiego.
- Będą się tam mieścić chemioterapia dzienna i poradnie ambulatoryjne, stacjonarny oddział chirurgii onkologicznej, stacjonarny oddział chemioterapii onkologicznej, oddział ginekologii onkologicznej oraz pracownia cytostatyków i pomieszczenie konsylium − wymienia prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz, dyrektor szpitala przy ul. Kamieńskiego.

Nowy budynek, zostanie wybudowany na planie litery L i będzie miał 15 metrów wysokości.
- Obecnie w szpitalu funkcjonuje kilka jednostek organizacyjnych zajmujących się leczeniem chorych onkologicznie, które są rozproszone w kilku budynkach, co utrudnia pracę personelu i stanowi barierę dla pacjentów. Projekt zakłada budowę nowego obiektu szpitalnego dedykowanego wyłącznie leczeniu onkologicznemu. Ponadto obiekt zostanie wyposażony w nowoczesny mammograf cyfrowy, który pozwoli na badanie i diagnozę nowej grupy nowotworów, wykrywanie większej liczby wczesnych zmian nowotworowych, skrócenie czasu oczekiwania na badanie oraz przyspieszenie procesu terapii onkologicznej - wymienia Dorota Nahrebecka-Sobota, zastępca dyrektora departamentu funduszy europejskich w urzędzie marszałkowskim. I dodaje, że w ramach tej inwestycji szpital planuje również wprowadzenie nowych jednostek organizacji opieki onkologicznej, takich jak poradnia chorób piersi, poradnia genetyczna oraz poradnia psychologiczna.

Na poziomie niskiego parteru zostanie zlokalizowana poradnia genetyczna, psychologiczna, chorób piersi i jelita grubego. Na wysokim parterze będą się znajdować pomieszczenia chemioterapii dziennej (21 stanowisk) i poradni ambulatoryjnej. Na I pietrze zlokalizowany zostanie oddział stacjonarny chirurgii onkologicznej, zaś na poziomie II będzie oddział chemioterapii onkologicznej i pracownia cytostatyków.

Rocznie w nowym ośrodku ma być leczonych 10 tys. pacjentów z całego województwa. To dużo, gdyż rocznie we wszystkich szpitalach onkologicznych na Dolnym Śląsku leczonych jest obecnie 80 tys. pacjentów.

Koszt budowy i wyposażenia nowego budynku to około 35 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska