Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Potrzebne pielęgniarki do Kliniki Dziecięcej. Do obsadzenia jest aż osiem wakatów

Monika Fajge
Monika Fajge
Obecnie w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii zatrudnionych jest obecnie około 130 osób, z tego 90 to pielęgniarki.
Obecnie w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii zatrudnionych jest obecnie około 130 osób, z tego 90 to pielęgniarki. Monika Fajge - zdjęcie ilustracyjne
Nie ma szpitala W Polsce, który nie borykałby się z deficytem kadry medycznej. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu nie jest wyjątkiem. Pielęgniarek lub pielęgniarzy potrzebuje tamtejsza Klinika Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej.

O tym, że w szpitalu brakuje m.ni. pielęgniarek pisaliśmy już pod koniec maja bieżącego roku (2022). USK deklarował, że od ręki może przyjąć nawet 200 osób, w tym około 140 pielęgniarek i położnych. Minęły dwa miesiące i niewiele się zmieniło.

Potrzeba pielęgniarek do opieki nad chorymi dziećmi.

Pielęgniarek lub pielęgniarzy przyjmie “od zaraz” Klinika Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Do obsadzenia jest osiem wakatów.

– Na razie zgłosiła się tylko jedna osoba – mówi prof. Krzysztof Kałwak, szef kliniki. I zapewnia, że mimo deficytów kadrowych oddział funkcjonuje normalnie. – To dzięki zaangażowaniu zespołu pielęgniarskiego, świetnej organizacji pracy i gotowości pracowników do brania nadgodzin – wyjaśnia.

Żeby pracować na oddziale, w którym leczeni są mali onkologicznie chorzy pacjenci nie trzeba posiadać specjalnych kwalifikacji.

– Liczy się chęć do pracy z dziećmi i gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Zainteresowane pielęgniarki zostaną przyuczone do pracy w onkologii dziecięcej – tłumaczy prof. Kałwak.

Obecnie w klinice zatrudnionych jest obecnie około 130 osób, z tego 90 to pielęgniarki.

Statystyki nie napawają optymizmem.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu przyjmuje co roku na dzienne studia pielęgniarskie prawie 140 osób, czyli tyle, ile może przyjąć sam tylko Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Tymczasem średnia wieku pielęgniarki na Dolnym Śląsku to 55 lat.

Dolnośląska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu zrzesza niecałe 17 tys. 400 członków, w tym 15 tys. 358 pielęgniarek i 2 tys. 019 położnych.

– Czynnych zawodowo jest około 12 tysięcy naszych członków. Wiek emerytalny osiągnęło 30 proc. naszych pielęgniarek i położnych. Natomiast te, które pracują w zawodzie od roku do pięciu lat, stanowią zaledwie 3 procent – powiedziała w rozmowie z nami Anna Szafran, przewodnicząca DORPiP.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska