reklama

Potężny korek w stronę Psiego Pola. Zator ma kilka kilometrów długości

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Zaktualizowano 
Zdjęcie ilustracyjne Jaroslaw Jakubczak/Polska Press
Fatalna sytuacja na ul. Krzywoustego i alei Sobieskiego, czyli wyjeździe z centrum Wrocławia w kierunku Psiego Pola. Korek zaczyna się jeszcze przed skrzyżowaniem Krzywoustego z Brucknera. Poza głównymi ulicami, w tym rejonie zakorkowane są także mniejsze ulice, którymi kierowcy próbują wydostać się z zatoru. Co się tam stało?

Przed godziną 17 ulica Krzywoustego i aleja Jana III Sobieskiego zaczęła się mocno korkować. Główny powód to prace przy budowie nowej kładki dla pieszych nad al. Sobieskiego i spowodowane tą inwestycją zwężenie. Sytuacji nie poprawiła także stłuczka w korku, do której doszło na wysokości CH Korona. Co prawda policja nie potwierdza, żeby interweniowała w tym miejscu, ale najprawdopodobniej kierowcy sami porozumieli się co do ustalenia winnego. Było to najechanie na tył poprzedzającego pojazdu, a w tej sytuacji nietrudno wskazać sprawcę.

KORKI NA WYJEŹDZIE W KIERUNKU PSIEGO POLA

Potężny korek w stronę Psiego Pola. Zator ma kilka kilometrów długości

Zdesperowani kierowcy jadący w stronę Psiego Pola próbują omijać zakorkowane ulice bocznymi trasami, ale tam również trafiają na korki, bo wielu prowadzących korzysta z nawigacji, a te podpowiadają podobne rozwiązania. My też podpowiadamy - najlepiej, jeśli to możliwe, omijać ten rejon miasta szerokim łukiem w najbliższych godzinach.

ZOBACZ TAKŻE:

Tak powstaje nowa kładka nad al. Sobieskiego (ZDJĘCIA)

Charytatywny Kalendarz Herosi 2020

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 49

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To ciekawe A lamy na psie pole jadą na zakaz. Już dali jebitny znak że jest zakaz I też nie dociera I pyk przez ryneczek psiego pola.

G
Gość
2019-08-23T08:26:51 02:00, sobieski:

To jeszcze zróbcie tam buspas, magistrackie durnie.

Tam gdzie są korki muszą być bupsy.

Nie każdy ma mniej niż 60 lat i może jeźdić rowerem

D
Dg
2019-08-23T09:45:19 02:00, Skytax:

Okoliczni mieszkańcy czekają na otwarcie kolejnej ścieżki rowerowej dlatego korek... Zamknięto Psie Pole wyremontowany rynek po to aby przez 1 psedo rondo przenieść cały ruch kielczow, wilczyce itd. Nie ma kasy na Objazd psiego pola, ale na kladke jest. Więc wszysty stoją w korku, sycowska zwiezona na 1 kierunek, zielna również,. Nie ma logicznego objazdu tej części miasta. Obwodnica skończyła się na poswieckiej z progami. Łącznik Lany Dlugoleka czeka... Itd i mamy efekty

I brak kasy na Nowo litewska. Zamiast ronda i durnej zawrotki trzeba było wybudować Nowolitewska

G
Gość
2019-08-23T05:51:18 02:00, Mieszkaniec:

Miasto teoretyczne, zarządzanie teoretyczne, Urząd Miasta Wrocławia teoretyczny.

2019-08-23T06:29:47 02:00, Gość:

Doszedłem do takiego wniosku już kilka lat temu. Planowałem zakup mieszkania 80m2 w Wysokiej (tam gdzie afera z obwodnicą). Tylko na taką lokalizację z sensownym metrażem było mnie stać. Na szczęście bank nie chciał dać kasy na tę inwestycję i to dało mi trochę do myślenia. Wziąłem 100 tys. więcej kredytu niż na to mieszkanie i za tę kasę kupiłem działkę i wybudowałem dom w mieście 30 km od Wro. Do pracy w centrum jeżdżę pociągiem i zajmuje mi to 15 min. więcej niż jazda MPK z Wysokiej. Tylko ręce mi opadają jak czytam o tym mieście, które nie ma kasy na inwestycje, ale ma kasę na stadion, klub piłkarski i stać je żeby podarować 700.000 długów komunalnych patusom. Aha. Za śmieci płace 36 zł (dom, osoby), woda też tańsza. Podatek za działkę z domem >300 zł (jak za dwa małe miejsca postojowe we Wro). Znam osoby, które wku.....e Wrocławiem kombinują jakby tu płacić podatek w innej gminie. We Wro opłaca się mieć małe mieszkanie na wynajem, ale samemu mieszkać np. w Obornikach. Trochę jak z rolnikiem, który uprawia na polu na sprzedaż, ale sam je z oddzielnego poletka, a tego na sprzedaż nie konsumuje :-)

2019-08-23T09:55:45 02:00, Hujjjj:

Lekarza ,sklepy ,kino .....

Też masz pod domem?

Nachlanych studentów co weekend, żuli na przystankach, wyjące karetki i straże co 15 minut, ryczące samochody i motocykle mistrzów długiej prostej też masz pod domem xD?

G
Gość

Wracałem z pracy tamtędy o 15.00 i był już korek.

H
Hujjjj
2019-08-23T05:51:18 02:00, Mieszkaniec:

Miasto teoretyczne, zarządzanie teoretyczne, Urząd Miasta Wrocławia teoretyczny.

2019-08-23T06:29:47 02:00, Gość:

Doszedłem do takiego wniosku już kilka lat temu. Planowałem zakup mieszkania 80m2 w Wysokiej (tam gdzie afera z obwodnicą). Tylko na taką lokalizację z sensownym metrażem było mnie stać. Na szczęście bank nie chciał dać kasy na tę inwestycję i to dało mi trochę do myślenia. Wziąłem 100 tys. więcej kredytu niż na to mieszkanie i za tę kasę kupiłem działkę i wybudowałem dom w mieście 30 km od Wro. Do pracy w centrum jeżdżę pociągiem i zajmuje mi to 15 min. więcej niż jazda MPK z Wysokiej. Tylko ręce mi opadają jak czytam o tym mieście, które nie ma kasy na inwestycje, ale ma kasę na stadion, klub piłkarski i stać je żeby podarować 700.000 długów komunalnych patusom. Aha. Za śmieci płace 36 zł (dom, osoby), woda też tańsza. Podatek za działkę z domem >300 zł (jak za dwa małe miejsca postojowe we Wro). Znam osoby, które wku.....e Wrocławiem kombinują jakby tu płacić podatek w innej gminie. We Wro opłaca się mieć małe mieszkanie na wynajem, ale samemu mieszkać np. w Obornikach. Trochę jak z rolnikiem, który uprawia na polu na sprzedaż, ale sam je z oddzielnego poletka, a tego na sprzedaż nie konsumuje :-)

Lekarza ,sklepy ,kino .....

Też masz pod domem?

S
Skytax

Okoliczni mieszkańcy czekają na otwarcie kolejnej ścieżki rowerowej dlatego korek... Zamknięto Psie Pole wyremontowany rynek po to aby przez 1 psedo rondo przenieść cały ruch kielczow, wilczyce itd. Nie ma kasy na Objazd psiego pola, ale na kladke jest. Więc wszysty stoją w korku, sycowska zwiezona na 1 kierunek, zielna również,. Nie ma logicznego objazdu tej części miasta. Obwodnica skończyła się na poswieckiej z progami. Łącznik Lany Dlugoleka czeka... Itd i mamy efekty

G
Gość
2019-08-23T08:26:51 02:00, sobieski:

To jeszcze zróbcie tam buspas, magistrackie durnie.

nie bój żaby, Zdium już dał przetarg na bus pas przy koronie, najlepsze jest to że buspas bedzie mial tylko ok 50-100m hahahhahahah ale kasa musi być wywalona

h
hulajnoga
2019-08-22T20:40:41 02:00, kolasa:

I to jest argument że rower jest lepszy i basta! Po pedałowali byście troche dla zdrowia o! A blachosmrody na złom!

2019-08-22T22:04:49 02:00, zyta:

Wiecej empatii mlody czlowieczku, ty bedziesz stary tez.

2019-08-22T22:23:28 02:00, Gość:

Ciężko na rowerze dowozic 3 dzieci z przedszkola i szkoły...

2019-08-23T07:16:21 02:00, Gość:

Poza tym przepedaluj kolo tego korka nawdychaj sie spalin i powtarzaj jak mantre "" pedalowanie to zdrowie, rower to zdrowie""

Rower jest lepszy!? Pedał ci do łba uderzył?

s
sobieski

To jeszcze zróbcie tam buspas, magistrackie durnie.

G
Gość
2019-08-22T21:42:58 02:00, >>>:

"Kilka kilometrów korka" - co za wspaniały tytuł artykułu!

Takie tytuły tylko, gdy "redaktor" pisze tekst w swoim języku ojczystym (niemieckim), a następnie tłumaczy go translatorem google.

2019-08-22T22:10:40 02:00, Gość:

Tylko totalny debil przyrównuje wszystko co złe do naszych wschodnich sąsiadów. A później takie ameby intelektualne idą na wybory głosować na pis... po drodze oczywiście do kościółka...

2019-08-23T01:24:46 02:00, Lvovsky:

Dwadzieścia kilka lat temu był spokój.Można było na starym psiaku w pilkę grać na ulicy.Jak kroś jechał ulicą ti na pewno sąsiad.Wszystko się zmieniło.Syf i malaria.Napływ tych z polskibe,ukrów...idę na spacer_wilczyce śmieci podrzucone,wały nad widawą_biegają psiekrwie i rzucają gdziepoadnie butelki pe...hujnia na Maxa

Co racja to racja

G
Gość

Po co nam drogi i żłobki, przedszkola. Ważne że UM zrobi figurę ze złomu , a prezydent Wrocławia selfiaka z kotem.

G
Gość

Jeden pas zablokowany pod budowę filarów, a drugi ... blokowała policja. Robiła to bez wyraźnego powodu.

G
Gość

Swoją drogą - czy naprawdę stawianie tej kładki w ogóle ma sens? Ile tam osób dziennie przechodziło - jedna? Przez dwa lata nie ma tego przejścia i nikt nie płacze, ale budują uparcie. Druga sprawa - czy postawienie dwóch słupów (póki co) wymaga kilku miesięcy zwężania drogi? Przeciez to jakieś budowlane średniowiecze!

G
Gość
2019-08-22T20:40:41 02:00, kolasa:

I to jest argument że rower jest lepszy i basta! Po pedałowali byście troche dla zdrowia o! A blachosmrody na złom!

2019-08-22T22:04:49 02:00, zyta:

Wiecej empatii mlody czlowieczku, ty bedziesz stary tez.

2019-08-22T22:23:28 02:00, Gość:

Ciężko na rowerze dowozic 3 dzieci z przedszkola i szkoły...

Poza tym przepedaluj kolo tego korka nawdychaj sie spalin i powtarzaj jak mantre "" pedalowanie to zdrowie, rower to zdrowie""

Dodaj ogłoszenie