Postaw pierwszy znak w liternictwie!

Natalia Niedzielska-Burdzy
Natalia Niedzielska-Burdzy
Fundacja Open Mind i CRZ Krzywy Komin zapraszają na bezpłatne warsztaty „Liternictwo od podstaw” w ramach pracowni Kultura Książki! Naucz się różnorodnych technik projektowania i wykonywania liter od podstaw!

Kultura Książki to cykl bezpłatnych warsztatów w ramach projektu “Trampolina do kultury”. W programie pracowni znalazły się m.in. warsztaty dawnych technik składania i łamania tekstów, spotkania w tradycyjnej drukarni, kurs programu Adobe InDesign oraz inne zajęcia, podczas których krok po kroku powstawać będzie wyjątkowy egzemplarz książki.

Najbliższe dwudniowe warsztaty w pracowni Kultura Książki – "Liternictwo od podstaw" odbędą się 26 i 27 listopada w formule online. Zajęcia skierowane są do miłośników grafiki użytkowej, osób pragnących rozpocząć przygodę z typografią oraz wszystkich, którzy piszą swoje życie we własnym, artystycznym stylu!

Podczas warsztatów zostaną omówione tradycyjne, rzemieślnicze techniki liternictwa, jak i nowoczesne metody projektowania i wykonywania liter. Uczestnicy poznają wyjątkowe realizacje i sylwetki najlepszych projektantów. Nauczą się również, jak odpowiednio dobierać czcionkę do różnorodnych tekstów, tak by stworzony materiał, był nie tylko wizualnie ciekawy, ale i profesjonalny. W części praktycznej uczestnicy zmierzą się ze stworzeniem własnego kroju pisma i ręcznie zaprojektują kilka liter alfabetu.

Warsztaty podzielone są na dwa spotkania:
•26.11. (czwartek) godz. 17:30-19:00
•27.11. (piątek) godz. 17:30-18:30

Zapisy dostępne są pod adresem:
https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/podstawy-liternictwa-warsztaty-online/

„Trampolina do kultury” to profesjonalna, całoroczna oferta edukacyjna oparta na dialogu pomiędzy współczesnym designem i technologią oraz tradycyjnym rzemiosłem i szeroko rozumianą kulturą materialną. Program „Trampoliny do kultury” składa się z cykli bezpłatnych, innowacyjnych szkoleń i warsztatów skupionych wokół designu, sztuki użytkowej i szeroko rozumianej kultury materialnej. Twórcze zajęcia w rzemieślniczych warsztatach i spotkania z artystami zostaną uzupełnione o webinary i szkolenia online. Oferta edukacyjna obejmuje sześć dziedzin: Kultura Mebla, Kultura Książki, Kultura Ubioru, Kultura Animacji Graficznej, Kultura Przestrzeni Miejskie oraz Kultura Liderów Kultury.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Więcej informacji o programie i zapisy: trampolinadokultury.pl, krzywykomin.pl
Organizator: Fundacja Open Mind
Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl
Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia

Netflix będzie kręcił w Krakowie. Projekt na razie owiany tajemnicą

Wideo