Postanowienie noworoczne - schudnę?

n
Udostępnij:
Nowy Rok to doskonała okazja do zmian! Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest rozpoczęcie diety. Bardzo często kończy się jednak jedynie na obietnicach i odkładaniu decyzji na przysłowiowe jutro. Zazwyczaj brakuje nam czasu i wystarczająco silnej motywacji. Co zrobić, aby tym razem wytrwać i skutecznie zmienić swoją sylwetkę i polepszyć samopoczucie?

Warto udać się do specjalisty. Okazuje się, że podstawą skutecznego odchudzania jest wprowadzenie właściwych nawyków żywieniowych, w czym może nam pomóc dietetyk. Ważne jest również to, aby określić konkretny i możliwy do zrealizowania plan. Zbyt wygórowany cel będzie niemożliwy do zrealizowania i zniechęci nas tylko do podjęcia wyzwania. Odpowiednia motywacja i wsparcie to już połowa sukcesu. Co jeszcze przemawia za tym, aby skorzystać ze specjalistycznej porady?

Krok pierwszy: bezpłatna konsultacja dietetyczna

Podczas pierwszej bezpłatnej wizyty dietetyk przeprowadza tzw. wywiad dietetyczny. Staramy się jak najlepiej poznać każdą osobę – jej dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz upodobania smakowe. Wykonujemy także pomiary ciała oraz ustalamy zawartość tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. – mówi Agnieszka Sokołowska, dietetyk Naturhouse z Centrum Handlowego Bielany. Wśród czynników oddziałujących na specyfikę kuracji znajdują się m.in.: wiek, przebyte w przeszłości choroby czy aktualnie przyjmowane leki. Po dostatecznym zgromadzeniu potrzebnych informacji specjalista jest w stanie wychwycić przyczynę problemu z wagą i dopasować odpowiedni plan żywieniowy oraz suplementy, które wspierają dietę. W trakcie cotygodniowych wizyt dietetyk monitoruje prawidłowy przebieg kuracji oraz motywuje do dalszej walki. Wielu naszych klientów ceni sobie cotygodniowe wizyty, podczas których widać postępy, ale i wszystkie dietetyczne grzechy. Łatwiej nam jest zmotywować osoby do dalszej pracy nad sobą. Klient jest pod stałą opieką specjalisty.- dodaje dietetyk z Centrum Naturhouse.

KLIKNIJ W OBRAZEK

Dieta pod czujnym okiem specjalisty

Dieta wcale nie musi być nieprzyjemna. W Naturhouse plany żywieniowe dobierane są indywidualnie do potrzeb danej osoby, uwzględniając to, co lubi i za czym nie przepada. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Nie może wykluczać żadnych składników odżywczych, niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Kaloryczność posiłków należy dopasować do naszej przemiany materii tak, aby uzyskać zadowalające efekty. – potwierdza dietetyk z Naturhouse. Warto pamiętać, że na pierwszym miejscu jest zawsze nasze zdrowie, a kuracje przeprowadzane bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem po prostu mogą zaszkodzić i doprowadzić do tzw. efektu jo-jo. Realizując kurację według indywidualnie dobranego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, nic nam nie grozi. Przy wsparciu dietetyka, rodziny, a także własnej silnej woli oraz cierpliwości możemy osiągnąć długo wyczekiwany cel i zakończyć noworoczne postanowienie sukcesem.

A co gdy pojawi się kryzys?

Musimy pamiętać, że odchudzanie jest procesem, który trwa - szybkie utraty wagi kończą się zazwyczaj równie szybkim efektem jo-jo. Mimo, że  ustalimy sobie konkretny cel i plan jak będziemy do niego dążyć, możemy napotkać na pewne problemy i kryzysy. Musimy pamiętać, że może nam się zdarzyć np. chwilowe zatrzymanie wagi, które jest normalnym etapem kuracji odchudzającej. Mimo kryzysów nie można się poddawać, a ze wsparciem będzie nam łatwiej przetrwać momenty załamania. Dietetyk jest wtedy dla nas nieocenioną pomocą nie tylko merytoryczną, ale również psychiczną. Dzięki odpowiedniej modyfikacji diety i umiejętności motywacji będzie wiedział jak zaradzić naszym problemom oraz jak zażegnać kryzys. Ważne, aby się nie poddać i dalej dążyć do realizacji swoich marzeń!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji
Aby łatwiej było wytrwać w postanowieniu, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej. Aby umówić się na wizytę wystarczy zadzwonić, lub kliknąć w poniższy link i pozostawić dane kontaktowe.

KLIKNIJ W OBRAZEK

Centrum Dietetyczne Naturhouse
C.H. Bielany - hala TESCO
ul. Czekoladowa 9
Bielany Wrocławskie
tel. 71 311 21 13
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Sobota: 10:00 - 21:00
Niedziela: 10:00 - 20:00

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie