Polski Cukier Muszynianka - Impel Wrocław 0:3

Impel Wrocław bez Agaty Sawickiej w składzie (jutro ma przejść operację kolana) pokonał w niedzielę na wyjeździe 3:0 Polski Cukier Muszyniankę Muszyna. To było 12. z rzędu ligowe zwycięstwo wrocławianek, które coraz pewniej rozsiadają się na fotelu wicelidera Orlen Ligi.

Zastanawialiśmy się, co wymyśli trener Impelek Marek Solarewicz pod nieobecność Sawickiej, kogo desygnuje do gry w jej miejsce. Wiedzieliśmy, że nie będzie to młoda Magda Stasiak. Wydawało się, że na libero może wystąpić Czeszka Andrea Kossanyiová, która we Wrocławiu była już próbowana na tej pozycji. Solarewicz jednak zaskoczył i w białą koszulkę ubrał Amerykanką Megan Courtney.

To rozwiązanie sprawdziło się nieźle, chociaż siatkarki Muszyny oszczędzały raczej przez cały mecz zawodniczkę zza oceanu. Swoją zagrywkę kierowały przede wszystkim w stronę Natalii Mędrzyk, która w tej sytuacji wydawała się faktycznie największym zagrożeniem w ataku. Mędrzyk radziła sobie w przyjęciu średnio (23 proc. perfekcyjnego), ale po drugiej stronie siatki sytuacja wyglądała podobnie.

W pierwszym secie Impel grał bardzo dobrze. Prowadził 12:4 oraz 21:12, ale niestety znów zdarzył mu się przestój. Tym razem był krótki i wrocławianki wygrały dość pewnie do 21.

O wiele ciekawsze były dwie kolejne odsłony. Muszynianka rozpoczęła drugiego seta od prowadzenia 3:0, ale skuteczne ataki Mędrzyk a zwłaszcza Katarzyny Koniecznej szybko doprowadziły do remisu 5:5. Potem udało się wypracować przewagę czterech punktów (18:14), ale gospodynie w decydującej fazie po autowym ataku Koniecznej wyszły na prowadzenie 23:21. Impel pokazał charakter - zdobył cztery punkty i wygrał seta.

W trzeciej odsłonie siatkarki Marka Solarewicza również musiały odrabiać straty i znów im się to udało. Spora w tym zasługa Joanny Kaczor, która w całym meczu dawała dobre zmiany i swoim trudnym serwisem komplikowała rozegranie gospodyniom. W samej końcówce meczu Muszyna posłała dwa serwisy w siatkę, co oczywiście też ułatwiło zadanie Impelowi. Przy wyniku 23:22 dla Dolnoślązaczek efektownym - chociaż ryzykownym - atakiem z drugiej piłki popisała się Micha Hancock, a spotkanie udanym atakiem zakończyła Konieczna. W sobotę Impel miał zagrać z Chemikiem, ale spotkanie zostało przeniesione na marzec.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)