Polska - Węgry 24:23 WYNIK NA ŻYWO MŚ 2015. Polki W ĆWIERĆFINALE MŚ w DANII!

JEW, TVN24/XNEWS
PIŁKA RĘCZNA MŚ 2015 - MECZ POLSKA - WĘGRY NA ŻYWO - POLSKA WĘGRY MŚ DANIA 2015 JAKI WYNIK - WYNIK NA ŻYWO Mariusz Kapala
POLSKA WĘGRY - MŚ DANIA - KTO WYGRA WALKĘ O ĆWIERĆFINAŁ? Polska - Węgry, kluczowy mecz naszych szczypiornistek rozpoczął się o godzinie 18. MŚ 2015 - piłka ręczna kobiet. Polska walczy o ćwierćfinał z Węgrami. Początek meczu już o godz. 18. Mecz Polska Węgry 1/8 finały MŚ w Danii - transmisja na żywo z meczu Polska - Węgry w TVP 2 i TVP Sport już od 18. Relacja na żywo z meczu POLSKA - WĘGRY także na GazetaWroclawska.pl Dobry początek Polek, prowadziliśmy 11:8, ale w końcówce pierwszej połowy straciliśmy koncentrację i Węgierki wyszły na prowadzenie 14:13. Początek II połowy to walka obu drużyn o zdobycie bramki. Niestety, pierwsze - dopiero po 5 minutach! - rzucają Węgierki i jest 13:15. Polki doszły Węgierki na 21:21, by ostatecznie wygrać 24:23! Jesteśmy w ćwierćfinale. Zmierzymy się tam ze zwycięzcą meczu Rosja - Korea Południowa.

POLSKA - WĘGRY - PIŁKA RĘCZNA MŚ 2015 DANIA - MECZ POLSKA WĘGRY NA ŻYWO - WYNIK MECZU POLSKA WĘGRY

POLSKA - WĘGRY - MECZ 1/8 MŚ DANIA 2015 - PIŁKA RĘCZNA KOBIET NA ŻYWO:
4:2 - mecz zaczyna się od dobrej gry i prowadzenia Polek
7:3 - Polki grają bardzo dobry mecz w obronie. Węgierki nie mogą trafić do bramki od kilku minut, a my punktujemy i zwiększamy prowadzenie!
11:8 - Polki grały bezbłędnie, aż o czas poprosił zdenerwowany trener Węgierek. To pozwoliło uspokoić grę i poprawić wynik naszym rywalkom. Do tego Polki grały w osłabieniu, jednak wciąż prowadzimy.
13:14 - Lepsza końcówka I połowy w wykonaniu Węgierek i minimalne prowadzenie do przerwy. Wciąż mamy szansę na awans do 1/4 finału!
PRZERWA
13:15 - Po przerwie obie drużyny grały bardzo nieskutecznie. Pierwszą bramkę Węgierki rzuciły dopiero po ponad 5 minutach od rozpoczęcie drugiej części meczu.
21:21 - Przez kilka minut drużyny grały bramka za bramkę. W końcu świetna akcja w obronie Polek, kontra i faul Węgierki zakwalifikowany do kary 2 minut. Polki jeszcze w tej samej akcji wyrównują na 21:21 - BRAWO!
24:23 - TAAAAK JEEEEST! Wielki sukces Polek. Pokonały faworyzowane Węgierki i są w 1/4 FINAŁU MŚ DANIA 2015

W poniedziałek (14.12) polskie piłkarki ręczne zmierzą się z Węgierkami w walce o ćwierćfinał mistrzostw świata.

- Nie ma sensu patrzeć na to, czy to są Węgierki czy ktoś inny. Czy będzie łatwiej, czy ciężej. Nikt się przed nami nie położy. Musimy dać z siebie wszystko i liczyć na to, że to będzie nasz dzień - powiedziała Aneta Łabuda, skrzydłowa reprezentacji Polski.

Stawką spotkania POLSKA - WĘGRY w duńskim Herning jest awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata 2015 i równocześnie zapewnienie sobie prawa gry w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Mecz Polska – Węgry transmitować będzie TVP 2 i TVP Sport. RELACJA NA ŻYWO POLSKA - WĘGRY OD GODZ. 18 w TVP 2 i TVP Sport.

Przed Polkami bardzo trudne zadanie. Węgierki to drużyna ze ścisłej czołówki światowego szczypiorniaka. Co prawda największe sukcesy odnosiły ponad dekadę temu, ale także warto pamiętać, że z Mistrzostw Europy 2012 powróciły z brązowymi medalami.

Na turnieju MŚ w PIŁCE RĘCZNEJ w Danii ekipa Andresa Nemetha grała w kratkę. Po upokarzającej klęsce 15:32 z Czarnogórą, Węgierki zrehabilitowały się w starciu z gospodyniami i po bardzo dobrym występie zwyciężyły 29:22.

Fazę grupową Węgry zakończyły na 2. miejscu w grupie A. Zespół trenera Nemetha zgromadził osiem punktów w czterech meczach. Wygrał z Tunezją (39:20), Serbią (32:26), Danią (29:22) i Japonią (31:21), a przegrał wspomniane starcie z Czarnogórą (15:32).