Polska - Szwajcaria. Co to był za mecz! Polacy w ćwierćfinale Euro 2016! (WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA)

JU, AIP
Polska - Szwajcaria. Co to był za mecz! Kto w ćwierćfinale Euro 2016! (WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA) Pavel Golovkin
Polacy w ćwierćfinale Euro 2016. W sobotę w Saint-Etienne Biało-Czerwoni po rzutach karnych wygrali ze Szwajcarią! Nasi reprezentanci bezbłędnie trafiali do siatki! Jesteśmy w gronie 8 najlepszych drużyn Mistrzostw Europy 2016! Z kim zagramy w ćwierćfinale? Portugalia!

ZOBACZ KONIECZNIE! JUŻ WIADOMO: W ĆWIERĆFINALE EURO 2016 POLSKA ZAGRA Z PORTUGALIĄ

Polska - Szwajcaria - najważniejszy mecz reprezentacji Polski od kilkudziesięciu lat za nami! Większej dramaturgii nie sposób było wymyślić. Polacy w 1/8 finału mistrzostw Europy prowadzili ze Szwajcarią, ale w końcówce stracili gola, który może się okazać najładniejszym w całym turnieju. Dogrywka przypominała już obronę Częstochowy, ale o wyniku zadecydowały ostatecznie pierwsze w historii polskiej reprezentacji rzuty karne. W nich trafili wszyscy Polacy, a decydujący cios zadał Grzegorz Krychowiak.

Z kim zagramy w ćwierćfinale? Portugalia albo Chorwacja. O tym, przekonamy się jednak wieczorem.

- To było bardzo trudne spotkanie i byliśmy na to przygotowani. Plan został w pełni zrealizowany. Szwajcarzy to zespół z najwyższej półki zarówno pod względem gry ofensywnej, jak i w obronie. Nie ma co się dziwić, że gry drużyna o takim potencjale goni wynik, zostaliśmy przez nią zepchnięci do defensywy. Ale cofnęliśmy się za bardzo i za rzadko wychodziliśmy z kontrami - ocenił polski selekcjoner Adam Nawałka. - Mieliśmy znakomity początek, strzeliliśmy gola i mieliśmy szanse na 2:0, ale potoczyło się to inaczej. Moi zawodnicy wykonali znakomitą pracę. Na następny mecz patrzymy z optymizmem. W czwartek w Marsylii znów będziemy świetnie przygotowani. Drużyna na pewno nie jest przemotywowana. Ciężko zapracowała na ten sukces i może być z siebie dumna.

WYŚLIJ NAM ZDJĘCIE: Polska - Szwajcaria na Euro 2016. Pokażcie jak kibicujecie biało-czerwonym! (ZDJĘCIA)

Polacy już w pierwszej połowie prowadzili 1:0. W 39 minucie piłkę do bramki posłał fenomenalny Kuba Błaszczykowski! Szybkie wznowienie gry przez Łukasza Fabiańskiego. Lewą stroną urwał się Kamil Grosicki, który zagrał na 15. metr do Arkadiusza Milika, a ten - "czując" za plecami" Jakuba Błaszczykowskiego, przepuścił piłkę! Kuba cudownie wykorzystał tę sytuację! Wszystko wskazywałoby na to, że Polacy już w 90 minut poradzą sobie ze Szwajcarami, jednak w 82 minucie Xherdan Shaqiri strzelił gola życia - nożycami, zza pola karnego. Piłka skozłowała przed Łukaszem Fabiańskim i wpadła od słupka do siatki. Nawet dogrywka nie rozstrzygnęła jednak spotkania Polska - Szwajcaria. W rzutach karnych okazaliśmy się lepsi! Lewandowski, Milik, Glik, Błaszczykowski i Krychowiak bezbłędnie posłali piłkę do siatki szwajcarskiego bramkarza. Tymczasem Szwajcar Granit Xhaka spudłował! Na metr obok lewego słupka!