Polska ma juz 6 medali w Soczi! Klasyfikacja medalowa (SOCZI MEDALE, TABELA, FILMY, ZDJĘCIA)

red.
Klasyfikacja medalowa Soczi. Ile medali Polska ma w Soczi (SOCZI MEDALE)
Klasyfikacja medalowa Soczi. Ile medali Polska ma w Soczi (SOCZI MEDALE) Paweł Relikowski
Ile medali Polska ma w Soczi? Już na pewno 6! Cztery złote, brąz panczenistów oraz srebro panczenistek! Dwa medale dołożyli łyżwiarze szybcy w sobotę - 22.02.2014 - w przedostatnim dniu igrzysk! Polacy pokonali Kanadyjczyków w walce o podium, a panczenistki przegrały swój bieg dopiero w finale ze świetnie dysponowanymi Holenderkami. Do soboty w klasyfikacji medalowej w Soczi zajmowaliśmy 9 miejsce. Zobacz, kto zdobył medale dla Polski. Zobacz: SOCZI MEDALE, KLASYFIKACJA MEDALOWA SOCZI.

Klasyfikacja medalowa w Soczi przedstawia się następująco: prowadzi Norwegia - z 9 złotymi medalami, 8 złotych krążków mają Niemcy, 7 USA, po 6 Rosja, Holandia i Szwajcaria. 5 złotych medali mają Kanada i Białoruś. Polska w Soczi z czterema krążkami zajmuje 9 miejsce. Za nami jest Francja z trzema złotymi medalami.

Soczi medale - miejsca 11-25
Klasyfikacja medalowa Soczi: złotymi medalami mogą też pochwalić się Chiny (3 złote krążki), Austria, Szwecja, Czechy, Słowenia i Korea Południowa (po 2). Po jednym złotym medalu mają: Japonia, Finlandia, Wielka Brytania i Słowacja.

Ile medali ma Polska w Soczi?
Klasyfikacja medalowa plasuje Polskę na 4 miejscu. Do tej pory Polacy zdobyli 4 złote medale. Nie mamy żadnego krążka srebrnego, ani brązowego. Złote medale w Soczi zdobyli dla nas:

• Kamil Stoch - skocznia duża (indywidualnie) i skocznia normalna (indywidualnie)