Polska - Kamerun 3:1 (NASZA RELACJA, MNÓSTWO ZDJĘĆ, MINUTA PO MINUCIE)

red., Piotr Janas
Polacy nie bez problemów wygrali z Kamerunem 3:1, sensacyjnie przegrywając pierwszego seta na tych mistrzostwach z tym właśnie rywalem. Kameruńczycy grali bardzo solidnie, z czym początkowo Polacy zupełnie sobie nie radzili. Zawiedli dziś liderzy - Paweł Zagumny i Mariusz Wlazły, którym ten mecz ewidentnie się nie udał. Relacja minuta po minucie na żywo, online z meczu Polska - Kamerun na GazetaWroclawska.pl (patrz poniżej).

MECZ MŚ POLSKA - ARGENTYNA - RELACJA, NA ŻYWO, ONLINE, ZOBACZ

__POLSKA - KAMERUN - RELACJA ZA DARMO, NA ŻYWO, ONLINE, TRANSMISJA, GDZIE w TV (KLIKNIJ)

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - KAMERUN (MINUTA PO MINUCIE)

25:22 No i koniec! Skutecznym blokiem kończymy ten mecz. Polska - Kamerun 3:1

24:21 Piłka setowa dla Polaków!

22:21 Nie odpuszczają szalenie ambitni Afrykanie. Antiga bierze przerwę na żądanie. Oby nasi siatkarze nie skomplikowali sobie życia i spokojnie wygrali tego seta

21:17 Podwójne odbicie Zouzona i coraz więcej wskazuje na to, że Polakom uda się skończyć ten mecz w czterech partiach

19:16 Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Polacy walczą dziś sami ze sobą. Kubiak został dwa razy zablokowany w jednej akcji. Na nasze szczęście dla nas Kameruński blok dotknął antenki i po challengu na prośbę polskiej drużyny sędziowie przyznali nam punkt

16:15 Na drugiej przerwie technicznej Polska wygrywa z Kamerunem tylko jednym punktem

15:14 Przysłowiowego gwoździa wbił teraz kameruński środkowy. Znów robi się gorąco w tym meczu

13:12 Zatrzymali się na tej "pechowej 13" nasi reprezentanci, więc sprawy w swoje ręce postanowił wziąć trener Antiga, który poprosił o czas

13:10 Udany blok Wounembaii. Kameruńczycy po każdym punkcie zdobytym w ten sposób wykonują taniec radości!

12:7 Coraz bardziej nakręca się gra Polaków. Atak w naszej drużynie zdecydowanie trzyma Kubiak

10:5 Dość szczęśliwy atak Konarskiego z przechodzącej piłki. Trener Nonnenbroich znów prosi o przerwę

8:5 Na pierwszej przerwie technicznej czwartego seta Polska ma o trzy punkty więcej niż Kamerun

6:3 Polacy nie grzeszą dziś precyzyjnością, ale na szczęście wygrywają większość długich wymian, w których "nieposkromione lwy" często popełniają niewymuszone błędy

3:3 Reprezentanci Kamerunu grają wolniej, ale zdecydowanie dokładniej niż starający się grać szybko i kombinacyjnie Polacy

Nasi reprezentanci wrócili z dalekiej podróży. Po katastrofalnym pierwszym i bardzo wyrównanym drugim secie, tym razem nie pozostawili złudzeń Kameruńczykom. Na szczególne pochwały po trzeciej partii zasłużyli Michał Kubiak i Fabian Drzyzga. Poprawiliśmy też zagrywkę i przyjęcie, o czym najlepiej świadczą statystyki. Polacy mieli 86% udanego przyjęcia, wobec 26% Kamerunu.

25:16] Potężna bomba serwującego Michała Kubiaka i prowadzimy! Polska - Kamerun 2:1

23:16 Raczej nie będą mieli kolejnego piwa od swojego trenera Kameruńczycy po tym secie. Cztery odbicia po stronie gości

21:15 Kolejny blok! Duet Kubiak - Wrona zablokował Wounembainę

19:13 Drzyzga do spółki z Możdżonkiem blokują kolejny mocny atak Kameruńczyków i niemiecki trener gości znów prosi o czas

18:13 Bardzo rwana akcja z obu stron zakończona szczęśliwym punktem dla polaków. Dawid Konarski dostał za szybką piłkę na prawe skrzydło, ale zdołał bardzo dobrze kiwnąć

16:12 Utrzymujemy prowadzenie przed drugą przerwą techniczną. Bardzo dobrze gra w tym secie Rafał Buszek

14:10 Wrócił luz i pewność siebie u Polaków. Kameruńczycy wciąż prezentują się bardzo solidnie, ale wyraźnie zaczynają bać się naszego bloku

10:7 Polacy bardzo wyraźnie poprawili grę w przyjęciu, co zdecydowanie ułatwia kierowanie grą Fabianowi Drzyzdze, który zastąpił Pawła Zagumnego od początku trzeciego seta

8:5 Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z 3 pkt. prowadzeniem. Na trybunach Hali Ludowej atmosfera, jak zwykle zresztą, fenomenalna! Kibice bawią się wspaniale.

7:3 Polacy wreszcie zaczęli grać tak, jak nas do tego przyzwyczaili. Bardzo dobry atak z Rafała Buszka z lewego skrzydła

5:1 Bardzo udanie rozpoczynamy trzecią partię! Peter Nonnenbroich już teraz poprosił o czas

Nie tak wyobrażali sobie kibice przebieg dwóch pierwszych setów w dzisiejszym meczu. Polacy popełnili dużo błędów własnych, ale przede wszystkim Kamerun prezentuje się dziś co najmniej zdumiewająco! Zapowiadają się wielkie do ostatniej piłki we Wrocławiu.

25:23 Koncertowa końcówka naszych siatkarzy! 3 pkt. pod rząd i wychodzimy na 1:1 w setach.

22:23 Początkowo sędzia pokazał aut, ale Kameruńczycy poprosili o challange i sędziowie musieli zmienić decyzję. Piłka była po bloku Michała Winiarskiego

21:21 Gramy punkt za punkt. Któż by się spodziewał tak wyrównanej batalii z siatkarskim outsiderem?

19:19 Kolejny znakomity blok! tym razem Kubiak powstrzymał Mbouleta i Kameruńczycy biorą czas!

18:19 Wchodzimy w decydującą fazę tej partii. Skuteczny blok Polaków

16:19 Kibice w Hali Ludowej przecierają oczy ze zdumienia. Potężni fizycznie Kameruńczycy raz po raz przełamują nasz blok

13:16 Przerwa techniczna. Polacy wciąż mają spore kłopoty z wyprowadzeniem skutecznych akcji w pierwszym tempie.

12:15 Chwilowa przerwa w grze. Wounembaina leży na boisku po zderzeniu z Konarskim

12:13 Po serii świetnych zagrywek Kubiaka, które odrzuciły Kamerun od siatki. Trener gości poprosił o czas.

10:13 Po długiej, choć bardzo szarpanej wymianie, Afrykanie wpadli w siatkę i punkt dla Polski

6:11 Polska zupełnie nie radzi sobie z walecznym i zaskakująco skutecznym Kamerunem. Fatalnie dziś prezentujący się Wlazły tym razem na dłużej siada na ławce. Szansę dostaje Dłuższą szansę otrzyma Dawid Konarski

4:3 Początek drugiego seta wciąż bardzo wyrównany. Widać olbrzymi luz w grze "nieposkromionych lwów"

Nasi rywale na pewno napiją się dziś piwa. Ich trener obiecał im piwo za każdego seta wygranego z Polską

25:27 No i sensacja! Kamerun wygrywa pierwszego seta!

25:25 Obie drużyny miały już swoje piłki setowe, ale nie zdołały jej wykorzystać. Nie najlepiej układa się dziś współpraca Pawła Zagumnego z Mariuszem Włazłym

23:23 No i mamy wielkie emocje w końcówce pierwszej partii meczu Polska - Kamerun

22:22 Show Marcina Możdnonka trwa! Seria znakomitych zagrywek i błędów w przyjęciu Kameruńczyków daje nam remis. Trener gości po raz drugi bierze czas

19:22 Kapitalna zagrywka Marcina Możdżonka i wracamy do gry! Trener Kamerunu po raz pierwszy prosi o czas

17:22 Na trybunach gromkie Polska biało-czerwoni, ale sytuacja coraz bardziej wymyka się nam spod kontroli

16:21 Wlazły zdecydowanie poprawił zagrywkę, ale nasi zawodnicy zupełnie nie potrafią złapać Kameruńczyków na bloku

15:19 Polacy mają olbrzymie problemy w przyjęciu, przez co nie mogą rozegrać porządnej akcji w ataku. Wlazły powstrzymany na pojedyńczym bloku

14:18 Antiga prosi o czas! Ależ znakomicie dziś grają "lwy z Kamerunu"

13:16 Na drugiej przerwie technicznej również przegrywamy. Nawet nasz super bombardier Wlazły ma dzisiaj problemy z kończeniem ataków

11:12 Ależ potężne są ataki Kamerunu! Przed chwilą atakujący gości wyrzucił by piłkę w aut, ale Michał Winiarski nie zdążył sie uchylić

8:10 Nasi reprezentanci wciąż mają problemy z powstrzymaniem pierwszej akcji dobrze dysponowanych graczy z Afryki

5:8 Polska sensacyjnie przegrywa z Kamerunem na pierwszej przerwie technicznej

5:5 Kameruńczycy grają od samego początku bez respektu dla gospodarzy.

Polacy rozpoczną w składzie: Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Wlazły, Możdżonek, Mika, Ignaczak (libero)

Kapitan Kamerunu nie ukrywał obaw przed meczem z Polakami. - Jeśli chodzi o Polskę to... nie chcę teraz o tym myśleć (śmiech). Sala będzie pełna i jeśli zasiądzie w niej 6 tys. kibiców, to pewnie 5945 będzie wspierało Polskę, a może z 50 Kamerun. Chcemy zagrać dobry mecz. Mamy nadzieję, że nie tylko Polacy będą tańczyć na boisku, ale my czasem też - mówił naszemu reporterowi przed meczem POLSKA - KAMERUN. KAPITAN KAMERUNU: O POLSCE WOLĘ NIE MYŚLEĆ... - CZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ - KLIKNIJ

Biało-czerwoni mają przed sobą łatwe zadanie. Nie tylko mają już pewny awans, ale i Kamerun jest najsłabszym rywalem w grupie. Na razie nie wygrał ani jednego meczu, a niemiecki trener Peter Nonnenbroich mówi otwarcie: „Jeśli wygramy choć jednego seta w starciu z Polakami, to stawiam moim zawodnikom piwo”.