Polska - Dania 28:29 w półfinale! Gramy o brąz z Niemcami (WYNIK POLSKA - DANIA, ZDJĘCIA)

sz
Polska - Dania piłka ręczna półfinał igrzysk olimpijskich w Rio
Polska - Dania piłka ręczna półfinał igrzysk olimpijskich w Rio Matthias Schrader
Polska - Dania 28:29 po dogrywce w meczu półfinałowym piłkarzy ręcznych na igrzyskach olimpijskich w Rio. Stawką meczu Polska - Dania był finał igrzysk. Niestety, biało-czerwonym pozostaje mecz o brązowym medal z Niemcami.

POLSKA - DANIA: PIŁKA RĘCZNA - WYNIK PÓŁFINAŁ W RIO

Polska - Dania piłkarzy ręcznych w półfinale igrzysk olimpijskich - ten mecz był godny swojej rangi. Polacy i Duńczycy stworzyli bardzo emocjonujące widowisko.

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 16:15 dla Skandynawów. Duńczycy kilka razy w ciągu tej części spotkania osiągali 3-4 bramkową przewagę. Za każdym razem jednak biało-czerwoni skuteczni gonili swoich rywali. Świetną zmianę znów dał Piotr Wyszomirski, który po kilkunastu minutach w bramce zmienił Sławomira Szmala.

Polacy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie kilka minut po rozpoczęciu II części spotkania. Wtedy właśnie Wyszomirski kapitalnie obronił wiele rzutów rywali. Polski bramkarz bronił jak w transie broniąc strzały, które praktycznie nie były do wybronienia. Niestety, długimi momentami z trudem przychodziło nam zdobywanie goli.

Na kilka sekund przed końcem meczu Polacy przegrywali 24:25. Mieliśmy piłkę, ale ostatnia akcja nie szła biało-czerwonym. Wtedy na rzut rozpaczy zdecydował się Michał Daszek, który fenomenalnie zmieścił piłkę w duńskiej bramce.

Niestety, dogrywka rozpoczęła się kiepsko dla Polaków, mimo że zaczęliśmy ją w przewadze. Po 3 minutach nasi rywale osiągnęli aż 3 gole przewagi. Polacy dogonili rywali na jedną bramkę, ale nie zdołali już doprowadzić do remisu.

Teraz Polacy zagrają z Niemcami w meczu o brązowy medal.

Kiedy mecz o 3. miejsce piłkarzy ręcznych w Rio?
Mecz o 3. miejsce Polska - Niemcy piłkarzy ręcznych na igrzyskach w Rio odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia. Początek meczu o godz. 15.30 czasu polskiego.

Gdzie oglądać finał piłkarzy ręcznych?
Transmisja na żywo meczu o brązowy medal Polska - Niemcy piłkarzy ręcznych na antenie TVP 2.