Polska - Białoruś 32:27 (19:13) WYNIK, ZDJĘCIA

AIP
Polska - Białoruś 32:27 (19:13) WYNIK. Reprezentacja Polski w świetnym stylu pokonała Białoruś 32:27 (19:13) w drugiej fazie grupowej mistrzostw Europy. Biało-czerwoni są coraz bliżej awansu do półfinału Euro 2016. W środę zespół Michaela Bieglera zmierzy się z Chorwacją.

Polska - Białoruś 32:27 (19:13) WYNIK

Zwycięstwo bardzo zbliżyło biało-czerwonych do strefy medalowej, szczególnie, że Norwegia niespodziewanie zremisowała 31:31 z Macedonią. Ale i tak wszystko rozstrzygnie się jutro, w starciach Polaków z Chorwacją i Norwegii z Francją. Białorusini zdawali sobie sprawę, że siła Polaków tkwi szczególnie w bardzo skutecznej parze rozgrywających - Karol Bielecki i Michał Jurecki. Dlatego zaczęli agresywną defensywą, z trójką wysuniętych zawodników. Zdezorganizowali tym trochę atak naszych szczypiornistów, którzy na początku meczu stracili piłkę w środku boiska, a potem mieli faul w ataku i przegrywali 0:1. Jak się okazało, było to jednak jedyne prowadzenie naszych rywali w całym spotkaniu.

Mało miejsca było w środku pola, za to bardzo luźno na skrzydłach i kole. Skorzystał z tego Michał Daszek. Zawodzący dotąd skrzydłowy w krótkim czasie rzucił trzy bramki i zanotował efektowną asystę przy trafieniu Jureckiego. Już w 3. minucie biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 2:1 (trafienie Michała Szyby), ale goście długo trzymali wynik na pograniczu remisu. Szybko przesuwali się z obrony do ataku i po kwadransie było tylko 11:9 dla Polaków. Przełom nastąpił w końcówce pierwszej odsłony. W 21. minucie swoją pierwsza bramkę na turnieju zdobył Piotr Grabarczyk, za moment niezawodny Sławomir Szmal obronił rzut karny, po którym Jurecki wspaniałymi rzutami podwyższył na 17:11. Sześciobramkowe prowadzenie nasi szczypiorniści utrzymali do przerwy.

Drugą odsłonę gospodarze zaczęli z wysokiego pułapu, od trafień Adama Wiśniewskiego i niesamowitego Jureckiego. Stało się jasne, że tak wielkiej przewagi Polacy już nie roztrwonią. Na trybunach rozpoczęła się fiesta, kibice tańczyli śpiewali i z aplauzem przyjmowali kolejne trafienia swoich ulubieńców i parady Szmala. W pewnym momencie było już nawet 28:18. Wtedy w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie i ambitni Białorusini odrobili sporą część strat, ale losów potyczki odmienić już nie byli w stanie.