Polkowicki szlagier w Basket Lidze Kobiet dla Wisły Kraków

PK
W meczu na szczycie kobiecej ekstraklasy CCC Polkowice przegrało z Wisłą Kraków 63:73. Jeszcze nie wszystko stracone, ale wiele wskazuje na to, że do play-offów pomarańczowe przystąpią z drugiego miejsca.

Oczywiście gry w decydującej fazie sezonu nasze zawodniczki nie mogą być jeszcze pewne, ale innego scenariusza pod uwagę nie powinniśmy brać. Po zmianie formuły rozgrywek w play-offach zagrają tylko cztery drużyny, a wyłoni je 10 kolejek meczów drużyn z górnej szóstki tabeli (z zachowaniem dotychczasowych wyników).

Po sobotniej porażce CCC strata do Wisły wydaje się już nie do odrobienia. Krakowianki wygrały dotąd wszystkie mecze i pewnie zmierzają po "pole position". A dlaczego w sobotę były lepsze od polkowiczanek?

- Nie można wygrać z Wisłą, jeśli pozwolimy sobie rzucić w jednej połowie 42 punkty. To był nasz pierwszy problem. Drugim był powrót do obrony. Nie nadążaliśmy i drużyna z Krakowa zdobyła zdecydowanie za dużo punktów po szybkim ataku. Zbiórkę przegraliśmy, ale przegraliśmy ją w pierwszej połowie. Szwankowała u nas zdecydowanie obrona - analizował trener Jacek Winnicki, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Grę w "szóstce" nasze zawodniczki rozpoczną od spotkania u siebie z KSSSE AZS-em Gorzów Wlkp.
Basket Liga Kobiet

CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 63:73 (17:14, 11:17, 21:24, 14:18)
CCC:
Musina 25 (4), Snell 11 (3), McCarville 9, Majewska 8, Skerović 5 (1), Leciejewska 5 (1), Oblak 0, Skorek 0.
Wisła: Lavender 20, Żurowska 12, Quigley 12 (2), Szott-Hejmej 10, Ouvina 8 (2), McCray 6, Tamane 4, Pawlak 1.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Wilki Morskie- Widzew 79:55, MKS MOS - KSSSE AZS 58:83, Riviera - Basket ROW 64:75, Artego - Energa 67:52