Politechnika Wrocławska będzie wspierać młodych informatyków

MH
Udostępnij:
Politechnika Wrocławska ponownie została partnerem największej w Polsce Olimpiady Wiedzy o Internecie – Net Masters Cup. Eksperci z wrocławskiej uczelni będą czuwać nad częścią merytoryczną konkursu, który startuje już w styczniu 2014 roku. W ostatniej edycji w 2013 roku, III miejsce zajęła w nim drużyna z VII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie Net Masters Cup to jedyny taki konkurs informatyczny w Polsce. Biorą w nim udział trzyosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. W ostatniej edycji w 2013 roku do konkursu zgłosiło się aż 2351 drużyn. Zwycięzcą edycji 2013 została drużyna z Warszawy, a drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Krakowa i Wrocławia.

W Net Masters Cup 2014 można wygrać pakiet pełnej opieki podczas nauki na polskiej uczelni wyższej na kierunku informatycznym: stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe. Nagrodę główną otrzyma każdy członek zwycięskiej drużyny. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca będą czekać nagrody rzeczowe oraz pakiet wejściówek na konferencje branżowe.

Zwycięzców poznamy w czerwcu podczas Wielkiego Finału na żywo. Weźmie w nim udział 21 najlepszych drużyn wyłonionych w trakcie dwóch etapów eliminacji online.

Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej odpowiadać będą za część merytoryczną konkursu, m.in. przygotują pytania do I i II etapu eliminacji on-line z kategorii „Logika w matematyce i informatyce”, „Kombinatoryka” oraz z kategorii „Trivia”, w skład której wchodzą ciekawostki internetowe, zadania wymagające szybkiego i efektywnego wyszukania informacji, czasem o tematyce rozrywkowej, pozornie nie związanej z IT.

Poza Politechniką Wrocławską, Olimpiadę wspiera także Akademia Górniczo-Hutnicza – Katedra Informatyki Wydziału IEiT, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Gdańska – Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nad poziomem merytorycznym czuwać będą Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Harmonogram Net Masters Cup 2014:

ZAPISY DRUŻYN
13 stycznia – 7 marca 2014

I ETAP TESTÓW ON-LINE - ELIMINACJE
10-14 marca 2014 – weryfikacja zgłoszeń, przydzielanie terminów
17-21 marca 2014 – testy
4 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników

II ETAP TESTÓW ON-LINE - PÓŁFINAŁY

7-11 kwietnia 2014 – przydzielanie terminów
14-16 kwietnia 2014 – testy
30 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników
12 maja – ewentualna dogrywka dla drużyn o identycznym wyniku

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” – CHIP

między 12 maja a 6 czerwca 2014

FINAŁ
16 czerwca 2014

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie