Polish Masters: PSV - Athletic Bilbao 1:0 (FILM)

JG
W pierwszym półfinale rozgrywanego na Stadionie Miejskim turnieju towarzyskiego Polish Masters PSV Eindhoven pokonało Athletic Bilbao 1:0.

Spotkanie było rozgrywane w wolnym tempie. Widać było, że to mecz towarzyski. W pierwszej połowie przewagę mieli Hiszpanie - finaliści tegorocznej Ligi Europy. Jedyną bramkę spotkania strzelił w drugiej połowie Georginio Wijnaldum - nadzieja holenderskiej piłki.

O godz. 17.00 początek drugiego półfinału, w którym Śląsk Wrocław zmierzy się z Benfika Lizbona.

Athletic Bilbao - PSV Eindhoven 0:1
Bramka: Wijnaldum 74
Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Athletic: Iraizoz, Iraola (77 Etxeberria), Perez, Aurtenetxe (48 Castilo), Iturraspe, de Galarreta (46 Aduriz, 63 Ramalho), Toquero, de Marcos, Gurpegui, Lopez, Susaeta (68 Martinez).

PSV: Waterman - Hutchinson, Marcelo, Bouma (46 Derijck), Willems (23 Ritzmaier) - van Bommel (46 van Ooijen), Strootman, Mertens (89 Depay) - Narsingh (46 Matavž), Toivonen (46 Wijnaldum), Lens.

Dick Advocaat (trener PSV): Jestem zadowolony z wyniku, wygraliśmy, ale nasza forma z pewnością nie jest jeszcze najwyższa. Jesteśmy w trakcie przygotowań, dopiero za 2-3 tygodnie rozpoczynamy rozgrywki, ale mimo wszystko dobrze operowaliśmy piłką, byliśmy w jej posiadaniu.

Claudio Vivas (asystent trenera Athleticu): Tempo tego meczu było naprawdę wysokie, zrobiliśmy wszystko, żeby spełnić oczekiwania kibiców. Stworzyliśmy sobie dużo dogodnych sytuacji, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy mieliśmy 7-8 okazji bramkowych, ale PSV dobrze się broniło. Jesteśmy ze swojego występu zadowoleni.