Policjantka ze Złotoryi mistrzynią w bieganiu po schodach

AUS
Anna Ficner, policjantka ze Złotoryi, została mistrzynią Europy w bieganiu po schodach Materiały KWP Wrocław
Anna Ficner, policjantka ze Złotoryi, została mistrzynią Europy w bieganiu po schodach. Wyzwanie było niemałe, bo biegacze mieli do pokonania w jednym z warszawskich biurowców aż 2000 schodów.

W ramach szóstej już edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1 zawodnicy musieli zmierzyć się ze sobą w trzech etapach. Pierwszym było pokonanie 19 pięter - Dolnoślązaczce udało się to zrobić w 1:38. W drugiej kolejności sierżant Anna Ficner pokonała 38 pięter w 4 minuty 34 sekundy. W finale schody na 38. piętro przebiegła w 4 minuty 40 sekund. Dolnoślązaczka zdobyła maksymalną liczbę punktów i tym samym wywalczyła tytuł mistrzyni Europy. Bieg Na Szczyt Rondo 1 jest największą tego typu imprezą - w bieganiu po schodach mierzyli swoje siły oprócz zawodowców biegacze amatorzy i strażacy w pełnym umundurowaniu.

We Wrocławiu tego rodzaju wydarzenie organizowane jest corocznie na Sky Tower.