Policjant z Głogowa mistrzem Polski Policjantów w Triathlonie (ZDJĘCIA)

MH
Aspirant Sebastian Szyrner wygrał Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie. Policjant jest na co dzień przewodnikiem psa służbowego w komendzie Powiatowej Policji w Głogowie.

Zawody rozegrane zostały 21 lipca 2013 r. w Mietkowie. Podczas TriMan 2013 - Mistrzostw Polski na dystansie długim ITU rozegrano także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji - to w nich, na długim dystansie (3 km pływania, 80 km jazdy rowerem i 20 km biegu), najlepszy był aspirant Sebastian Szyrner. Aspirant z Głogowa startował w barwach klubu Centrum Sportowe Głogowski Triathlon. W klasyfikacji ogólnej aspirant Szyrner zajął 25 miejsce. Zawody zwyciężył Sylwester Kuster z Dąbrowy Górniczej.

Zobacz Wyniki TriMan 2013 - Mistrzostwa Polski na dystansie długim ITU

Dla zawodników mistrzostwa były sporym wyzwaniem, ponieważ funkcjonariusze ścigali się w pełnym słońcu m in. po wałach zalewu mietkowskiego. Sebastian Szyrner spędził cały rok na przygotowaniach, każdego dnia wykonując po 2-3 treningi.