MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policja szuka kolejnych uczestników marszu niepodległości [ZDJĘCIA, FILM]

MKR
Kolejnych 10 uczestników marszu niepodległości poszukiwanych przez policję. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu opublikowała wizerunki osób podejrzewanych o zachowania niezgodne z prawem, których dopuścili się po rozwiązaniu marszu.

Wrocławska policja pokazała wizerunki kolejnych 10 osób podejrzewanych o naruszenie prawa podczas marszu w rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada.

W Komendzie Miejskiej Policji grupa funkcjonariuszy analizuje materiały zarejestrowane podczas tegorocznego marszu, który 11 listopada wyruszył z wyspy Słodowej i po kilkuset metrach został rozwiązany przez przedstawicielkę urzędu miasta.

Przypomnijmy, że organizatorzy marszu pierwsze ostrzeżenie otrzymali jeszcze przed wyruszeniem z wyspy, tuż po tym, jak padły hasła antysemickie. Kilkanaście minut później obserwatorka z ramienia miasta wezwała trzykrotnie organizatorów do zgaszenia rac, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nie wolno im było używać żadnych materiałów pirotechnicznych. Kiedy wezwania urzędniczki pozostały bez odzewu, marsz został rozwiązany. Wielu uczestników wydarzenia nie chciało się pogodzić z tą decyzją i rozpoczęły się zamieszki.

Policja już kilka dni temu pokazała twarze 10 poszukiwanych uczestników marszu. Połowa z nich została zidentyfikowana. W czwartek, 21 listopada, komenda miejska dodała kolejne wizerunki:

- Zwracamy się prośbą do osób, które posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do identyfikacji osób podejrzewanych o zachowania niezgodne z prawem, o kontakt – apeluje Łukasz Dutkowiak z KMP we Wrocławiu i dodaje: - Przypomnijmy, że funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w tej sprawie wykonali już wiele różnego rodzaju czynności procesowych i poza procesowych, które skutkowały zatrzymaniem łącznie 16 osób naruszających swoim zachowaniem obowiązujący porządek prawny.

Zarzuty zostały przedstawione jednej kobiecie i trzynastu mężczyznom w wieku od 18 do 64 lat. Odpowiedzą oni m.in. za czynny udział „w zbiegowisku, pomimo wiedzy, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osoby lub mienie”. Część zatrzymanych usłyszało zarzut znieważenia policjantów, groźby i czynną napaść na funkcjonariusza. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut związany z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu pozostającego pod jego opieką 4-letniego dziecka. Zatrzymane zostały także dwie 17-latki, które odpowiedzą za znieważanie interweniujących policjantów.

- Wymienione osoby zostały objęte dozorem policji. Zastosowano również wobec nich poręczenia majątkowe i po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych zostały natychmiast zwolnione – mówi Dutkowiak.

ZOBACZ TEŻ:

Tych ludzi policja szuka po marszu 11 listopada. Poznajesz? ...

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska