Policja: Ginekolog zgwałcił swoją pacjentkę

Redakcja
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne sxc.hu
Podczas wizyty w gabinecie związanej z rzekomym zabiegiem, ginekolog z Bielawy zgwałcił swoją pacjentkę - twierdzi policja. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. 67-letni lekarz usłyszał też zarzut nakłaniania pacjentek do przerywania ciąży oraz prowadzenia gabinetu mimo sądowego zakazu. - Chcąc uniknąć zatrzymania lekarz próbował jeszcze ukryć się przed funkcjonariuszami w szafie na poddaszu - mówi Paweł Petrykowski z policji. Ginekologowi grozi 12 lat więzienia.

Najpoważniejszy z postawionych lekarzowi zarzutów dotyczy zgwałcenia jednej z pacjentek. Do zdarzenia tego miało dojść podczas wizyty związanej z rzekomym zabiegiem ginekologicznym. - Lekarz podał kobiecie lek, który sprawił że nie mogła się bronić. Nie była to pigułka gwałtu, ale lek znieczulający. Kobieta nie była w stanie stawić oporu, gdy lekarz doprowadził ją do stosunku - mówi podinsp. Mariusz Furgała z policji w Dzierżoniowie

Zatrzymany lekarz to 67–letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie powiatu dzierżoniowskiego.
- Jego zatrzymanie, to efekt kilkumiesięcznego śledztwa prowadzonego przez bielawskich policjantów. Zebrany materiał dowodowy oraz jego wnikliwa analiza dały podstawy do przedstawienia mężczyźnie szeregu zarzutów związanych z prowadzoną praktyką lekarską - mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej komendy.

Zobacz też: Telemarketer ujawnia instrukcję, jak oszukiwać ludzi
Oprócz zarzutu zgwałcenia pacjentki, lekarz usłyszał zarzuty co najmniej 6 oszustw na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. - Mężczyzna ten w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd jego pracowników na okoliczność wykonywania świadczeń w zakresie położnictwa i ginekologii. Straty, jakie powstały mogą sięgać kilku tysięcy złotych - wylicza Petrykowski.

Kolejny zarzut dotyczy naruszenia zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej w zakresie ginekologii i położnictwa. - Podejrzany pomimo takiego zakazu przyjmował pacjentki w ramach prywatnej praktyki lekarskiej, jednocześnie m.in. nakłaniając kilka z nich do przerwania ciąży z naruszeniem przepisów ustawy - podaje policja.

Zatrzymany lekarz odbywał już karę więzienia za podobne przestępstwa.

Przeczytaj także: Zboczeniec molestował kobiety na Dworcu Głównym we Wrocławiu

Wideo

Dodaj ogłoszenie