Półfinał TBLK: Ślęza - Wisła 62:56. Będzie piąty mecz!

Rafał Bajko
Zawodniczki najstarszego klubu sportowego we Wrocławiu są o krok od awansu do finału TBLK Tomasz Hołod
Koszykarki Ślęzy uciekły spod topora i wyrównały stan rywalizacji w półfinale Tauron Basket Ligi Kobiet. Wrocławianki pokonały Wisłę Can-Pack Kraków 62:56 i o tym, kto zagra w finale, zadecyduje niedzielne starcie pod Wawelem.

Pokerowym zagraniem Algirdasa Paulauskasa okazało się wprowadzenie do pierwszej piątki Katarzyny Krężel i Agnieszki Kaczmarczyk. To właśnie one były kluczowymi postaciami Ślęzy w tym spotkaniu i gdyby nie ich postawa, Wisła zapewne świętowałaby awans do finału już w czwartek.

Kluczowa okazała się również passa punktowa, jaką gospodynie zaliczyły na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. Mimo że krakowianki wygrywały w pewnym momencie 26:17, seria żółto-czerwonych 22:2, spowodowała, że to Ślęza przejęła kontrolę nad meczem.

Mistrzynie Polski zdołały jeszcze w końcówce czwartej kwarty zmniejszyć prowadzenie gospodyń do zaledwie dwóch oczek, ale Ślęza nie pozwoliła odebrać sobie zasłużonego triumfu.

Piąte i decydujące starcie o tym, kto stanie naprzeciw Artego Bydgoszcz w rywalizacji o złote medale, odbędzie się w niedzielę o godz. 18.30 w Krakowie. Przegrany będzie się musiał zadowolić walką o trzecią lokatę z MKS-em Polkowice.

Tauron Basket Liga Kobiet
Półfinał fazy play-off (IV mecz)

Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 62:56 (12:13, 20:13, 17:14, 13:16)
Ślęza: Kaczmarczyk 16 (1x3), Krężel 13 (1), Sulciute 12, Kastanek 11 (2), Zoll 8 - Shegog 2, Leciejewska, Śnieżek.
Wisła: Turner 14 (1x3), Ouvina 13 (1), Nicholls 9, Ziętara 6, Żurowska-Cegielska 4 - Stallworth 7, Szott-Hejmej 3 (1).
Stan rywalizacji: 2:2.