Półfinał Indian Wells. Radwańska - Williams 4:6, 6:7 (1-7) WYNIK

sz, HZ (AIP), Press Focus/x-news
Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale Indian Wells Powalczy z Sereną Williams. Mimo porażki [4:6, 6:7 (1-7)] nasza tenisistka miała powody do zadowolenia. Mark J. Terrill

Agnieszka Radwańska przegrała z Amerykanką Sereną Williams w półfinale tenisowego turnieju WTA w Indian Wells 4:6, 6:7 (1:7). Mecz trwał godzinę i 37 minut. To był dziesiąty pojedynek obu pań w imprezie rangi WTA i niestety dziesiąta porażka Radwańskiej.

- Tym razem byłam naprawdę blisko - przyznała po meczu nasza tenisistka, której w dziewięciu poprzednich meczach (tych oficjalnych) udało się urwać liderce światowego rankingu tylko seta. Tym razem znowu przegrała 0:2, choć miała swoje szanse.

W pierwszym secie prowadziła 4:2. W drugim najpierw odrobiła stratę przełamania (1:3), a potem sama serwowała prowadząc 6:5. - To był bardzo dobry mecz. Obie zagrałyśmy znakomicie - podsumowała Radwańska, która mimo porażki w półfinale opuści Kalifornię, jako wiceliderka rankingu WTA. - Wiem, że potrafię grać na bardzo wysokim poziomie i mam nadzieję, że pewnego dnia w końcu pokonam Serenę - zakończyła Polka.

Finałową rywalką Williams będzie Wiktoria Azarenka. Białorusinka pokonała 7:6(1), 1:6, 6:2 Czeszkę Karolinę Pliskovą.