Polana Jakuszycka nabiera kształtów

Materiał informacyjny Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki S.A.
Tempo prac na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu w okresie wakacyjnym wcale nie zwalnia. Widać to na aktualnych zdjęciach, ale zobaczymy to też na własne oczy jadąc DK3 przez Jakuszyce.

W ostatnich artykułach dużo miejsca poświęciliśmy na temat wykorzystania szeroko pojętej hipoksji - zarówno w przygotowaniach sportowców jak i w codziennym leczeniu różnych chorób. Dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z tymi materiałami odsyłamy do poprzednich artykułów.

Za nami igrzyska olimpijskie w Tokio, na których ogromną furorę zrobili nasi lekkoatleci, a w szczególności 400-metrowcy. Przypomnijmy złoty medal zdobyła sztafeta mieszana 4x400m oraz srebrny medal sztafeta kobiet również na tym samym dystansie. Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że grupa 400-metrowców m.in. pod opieką trenera Marka Rożeja swoją bazę treningową w Japonii miała na wysokości 1000 m. w ośrodku sportowym Zao Bodaira Athlete Village ok 400 km od Tokio. Dzięki czemu nasi lekkoatleci mogli czerpać korzyści z treningu wysokogórskiego - który jak widać dał bardzo dobry efekt. Dwukrotna medalistka olimpijska - Natalia Kaczmarek (400m), która do sezonu letniego przygotowywała się w Karpaczu, już w przyszłym roku będzie mogła do swojego treningu włączyć również zajęcia z wykorzystaniem instalacji hipoksyjnych, które będą znajdować się w Dolnośląskim Centrum Sportu zarówno w części Inkubatora ICT jak i części hotelowej.

Na profilu facebookowym Polana Jakuszycka DCS - możecie śledzić aktualne postępy prac na budowie. Warto zerknąć na najnowsze nagranie z lotu ptaka. Bryła obiektu nabrała już prawie finalnych kształtów. Aktualnie trwają prace elewacyjne związane z ociepleniem budynku, zdemontowano 100% rusztowań zewnętrznych i montowane są żaluzje zewnętrzne. Natomiast wewnątrz budynku kształtów nabiera m.in. basen, w którym układane są już płytki w niecce basenowej.

Zakończenie budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej planowane jest na IV kwartał 2021 roku, natomiast koszt całkowity inwestycji wynosi około 185 milionów złotych. Inwestycja finansowana jest m.in. ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Tu podaj tekst alternatywny

Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
Tytuł projektu: „Wsparcie przedsiębiorców sektora MŚP dzięki utworzeniu Inkubatora ICT w dziedzinie sportu i profilaktyki zdrowotnej"

Dodaj ogłoszenie