Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pokoje Życzliwości - kolorowe świetlice dla dzieci powstaną we wrocławskich szpitalach [ZOBACZ]

Adriana Boruszewska
Adriana Boruszewska
Tak wygląda Pokój Życzliwości w szpitalu na Brochowie
Tak wygląda Pokój Życzliwości w szpitalu na Brochowie Fot. Pozytywne.com
Kolorowe świetlice szpitalne na Mikołajki. Na oddziałach dziecięcych w szpitalu przy ulicy Borowskiej i przy ul. Fieldorfa trwa przygotowywanie tzw. Pokojów Życzliwości dla małych pacjentów.

Jak tłumaczy nam Emilia Kurzyńska ze Stowarzyszenia Pozytywne.com, która jest koordynatorką Pokojów Życzliwości, świetlice przy ul. Borowskiej i Fieldorfa zostaną doposażone w kolorowe pufy, stoliki i przybory szkolne. - Obecnie prowadzimy prace na oddziałach dziecięcych przy Borowskiej, tj. okulistyka, laryngologia, ortopedia i nefrologia. Dodatkowo też doposażymy świetlicę na pediatrii w szpitalu przy Fieldorfa - wylicza Kurzyńska.

Pokoje Życzliwości to pomieszczenia, gdzie mali pacjenci mogą korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego czy gier edukacyjnych. Pokój Życzliwości składa się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Na kilkunastu metrach kwadratowych dzieci mogą się bawić i uczyć, a nad ich aktywnością czuwa pedagog.

- Pierwszy Pokój Życzliwości powstał w szpitalu na Brochowie w 2013 roku, kolejny rok później w szpitalu przy ul. Kamieńskiego. Mamy podpisany list intencyjny z 53 szpitalnymi placówkami w Polsce i razem ze sponsorami decydujemy, które szpitale są w największej potrzebie. W przypadku oddziałów przy ul. Borowskiej i Fieldorfa nie tworzymy Pokojów Życzliwości od podstaw, bo nie musimy wyburzać ścian czy kłaść wykładziny, ale chcemy je wyposażyć w najbardziej potrzebne przedmioty - wyjaśnia koordynatorka.

Prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym wkrótce się rozpoczną. Kamila Lusar, pedagog ze szpitala przy Borowskiej mówi, że tak naprawdę w świetlicach na oddziałach brakuje praktycznie wszystkiego. - Nie mamy oddzielnych pomieszczeń na Pokoje Życzliwości, więc przestrzenie dla dzieci będą urządzane w holach oddziałów. Na laryngologii potrzeba niższych krzesełek, gdyż te obecne są za wysokie, aby mogły w nich siedzieć naprawdę małe dzieci - tłumaczy Lusar. Dodaje też, że do 6 grudnia hole na czterech oddziałach przejdą metamorfozę - będą materace przypodłogowe, kolorowe puchy, stoliki, krzesełka oraz kolorowe koła na ścianach. Później świetlice zostaną doposażone w gry planszowe, edukacyjne i artykuły biurowe.

Akcja Pokój Życzliwości przeprowadzana jest przy współpracy Stowarzyszenia Pozytywne.com i sponsorów. Za wrocławskie świetlice zapłaci Geotrans S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska