Nasza Loteria

Pokazy ratownictwa na Śluzie Różanka dla ekologicznych podstawówek. „Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie” [ZDJĘCIA]

Magdalena Pasiewicz
Magdalena Pasiewicz
Wrocławskie Wody Polskie wraz z partnerami z regionu: policją i strażą pożarną, ratownikami WOPR zaproponowali wrocławskim szkołom program edukacyjny „Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie”, w którym szkoły mogły zdobyć certyfikat, potwierdzający spełnianie przez szkołę kryteriów placówki promującej proekologiczne postawy, aby uczniowie nabierali praktyki bezpiecznego i aktywnego korzystania z zasobów wodnych. Dodatkową nagrodą dla uczniów był udział w wydarzeniu
Wrocławskie Wody Polskie wraz z partnerami z regionu: policją i strażą pożarną, ratownikami WOPR zaproponowali wrocławskim szkołom program edukacyjny „Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie”, w którym szkoły mogły zdobyć certyfikat, potwierdzający spełnianie przez szkołę kryteriów placówki promującej proekologiczne postawy, aby uczniowie nabierali praktyki bezpiecznego i aktywnego korzystania z zasobów wodnych. Dodatkową nagrodą dla uczniów był udział w wydarzeniu Magdalena Pasiewicz
Dzieci z klas podstawowych wrocławskich szkół wzięły udział w finale programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie”. W ramach nagrody za udział w programie dostały zaproszenie na specjalne pokazy na Śluzie Różanka.

Jak działa maszynownia śluzy wodnej, na czym polega praca budowli hydrotechnicznych i jak przepływają statki po Odrze dowiedziały się dzieci ze szkół podstawowych, które wzięły udział we wtorkowym (10 maja) wydarzeniu na terenie Śluzy Różanka przy ul. Osobowickiej.

Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział kilkadziesiąt klas, pracownicy Wód Polskich, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji opowiedzieli o swojej pracy zwłaszcza na terenach wodnych i zaprezentowali jak ratować topiącego się. Pokazali też jak przepływają statki przez śluzy na Odrze i jak pracują budowle hydrotechniczne, dzieci mogły zobaczyć maszynownię wewnątrz.

Na miejscu pojawiło się dużo specjalistycznego sprzętu ratowniczego, samochodów terenowych, radiowozów, quadów i skuterów wodnych, które dały pokaz jak ratują tonącego w Odrze. Podczas wydarzenia nie zabrakło konkursów i kilku stoisk tematycznych, gdzie prowadzono także prelekcje.

Na pokazie mogły pojawić się tylko zaproszone klasy, które wzięły udział w programie. Uczniowie zgłoszonych klas sprzątały okolice Odry, a w zakresie edukacji brali udział w konkursach edukacyjnych oraz zajęciach o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych.

Wrocławskie Wody Polskie wraz z partnerami z regionu: policją i strażą pożarną, ratownikami WOPR w ubiegłym roku zaproponowali wrocławskim szkołom program edukacyjny „Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie”, w którym szkoły mogły zdobyć certyfikat, potwierdzający spełnianie przez szkołę kryteriów placówki promującej proekologiczne postawy, a uczniowie nabierają praktyki bezpiecznego i aktywnego korzystania z zasobów wodnych. Dodatkową nagrodą dla uczniów był udział w dzisiejszym wydarzeniu.

od 7 lat
Wideo

Książka pod choinkę Targi Książki we Wrocławiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska