Pokaźny arsenał w mieszkaniu. Niewybuchy stały... na półkach [FILM]

sz, TVN24/x-newsZaktualizowano 
Niewybuchy z czasów II wojny światowej znaleziono w jednym z mieszkań w Mieroszowie pod Wałbrzychem. Służby zawiadomiono, kiedy jedna z mieszkanek próbowała zakopać granat przed budynkiem.

Policjanci z Boguszowa Gorców zostali zaalarmowani, że przed jednym z bloków przy ul. Kopernika w Mieroszowie kobieta usiłuje zakopać przedmiot przypominający granat. Na miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol.

- Przeprowadzono oględziny miejsca zamieszkania tej kobiety. Okazało się, że tych granatów i środków wybuchowych ma dużo więcej. Były one ukryte na strychu, w garażu i na korytarzu. Kobieta tłumaczyła, że są to zbiory jej syna, który jest zbieraczem metalu i przynosi takie rzeczy z lasu. Zarówno kobieta, jak i jej syn zostali zatrzymani - mówi nadkom. Magdalena Korościk z KMP w Wałbrzychu.

W czasie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 45-latkę i jej 22-letniego syna policjanci znaleźli 2 granaty, 2 pociski artyleryjskie, pocisk do granatnika, amunicję oraz broń.

- W związku zagrożeniem podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji osób na obszarze 300 metrów od miejsca zdarzenia. W sumie z sześciu budynków wielorodzinnych ewakuowano 70 osób. Do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie zagrożony obszar został zabezpieczony przez policjantów oraz strażaków. Jeszcze dziś zarówno matka jak i syn zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty - mówi nadkom. Magdalena Korościk z KMP w Wałbrzychu.

22-latek odpowie m.in. za posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz "gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach". Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 27

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
alarm se kup
2019-06-28T18:36:39 02:00, Gość:

Ale że co, stało się coś komuś? Po co tyle chałasu?

2019-06-29T11:23:40 02:00, Gość:

To taka zabawa policji i innych służb w pokazanie jacy są dzielni. Ale jak ktoś okradnie Tobie mieszkanie, to i tak umorzą, bo sprawcy nie znajdą. Ale masz czuć się bezpieczny, bo wygarnęli parę sztuk złomu, które gdyby zaistniały określone okoliczności (trudne do zaistnienia w normalnych warunkach), to jest możliwe, że właściciel by ucierpiał. Ale nikt więcej. Ale cyrk ładny. Czyli jest zabawa, mrugające światełka i ilość samochodów większa od ilości złomu. Jeżeli było tak niebezpiecznie, to po co tyle tych aut??

pffff to co ty miales za gadzety :D

do mnie wlezli to se tylko kawe zrobili i wyjedli lodowke

oczywiscie zabrali caly barek :E i komplet kieliszkow

G
Gość
2019-06-28T18:36:39 02:00, Gość:

Ale że co, stało się coś komuś? Po co tyle chałasu?

To taka zabawa policji i innych służb w pokazanie jacy są dzielni. Ale jak ktoś okradnie Tobie mieszkanie, to i tak umorzą, bo sprawcy nie znajdą. Ale masz czuć się bezpieczny, bo wygarnęli parę sztuk złomu, które gdyby zaistniały określone okoliczności (trudne do zaistnienia w normalnych warunkach), to jest możliwe, że właściciel by ucierpiał. Ale nikt więcej. Ale cyrk ładny. Czyli jest zabawa, mrugające światełka i ilość samochodów większa od ilości złomu. Jeżeli było tak niebezpiecznie, to po co tyle tych aut??

k
karwa kawka
2019-06-29T09:40:37 02:00, Gość:

Obecną plagą ludzkości jest debilizm. Naukowcy powinni wynaleźć na to szczepionkę, oczywiście obowiązkową...

2019-06-29T11:14:07 02:00, Gość:

Szybciej diabeł zostanie świętym niż to co pokazali wybuchnie. Zagrożenie prawie zerowe, ale cyrk z ewakuacją w obszarze 300 m chyba tylko dla pokazania jacy sprawni i potrzebni

skoro sa to poco maja gnic w koszarach ;)

https://www.youtube.com/watch?v=P0hU3v0M1J4

G
Gość
2019-06-28T21:09:47 02:00, Kazik:

Ale kompromitacja policji. Ten pistolet to wiatrówka.

Potrzebują sukcesów, jak sucha ziemia wody. Brakowało tylko skręta z marihuany i dodaliby, że aresztowali członków międzynarodowego kartelu narkotykowego z Mieroszowa.

G
Gość
2019-06-28T22:55:38 02:00, Gość:

Ciekawe kto za tą akcję zapłaci? Kompletny brak kompetencji a dziennikarze też nie lepsi.

Akcja miała pokazać, że są nie tylko potrzebni, ale też sprawni. Tylko przypomina to strzał z armaty do muchy.

G
Gość
2019-06-29T09:40:37 02:00, Gość:

Obecną plagą ludzkości jest debilizm. Naukowcy powinni wynaleźć na to szczepionkę, oczywiście obowiązkową...

Szybciej diabeł zostanie świętym niż to co pokazali wybuchnie. Zagrożenie prawie zerowe, ale cyrk z ewakuacją w obszarze 300 m chyba tylko dla pokazania jacy sprawni i potrzebni

G
Gość
2019-06-28T22:55:47 02:00, Jary:

Mój Boże! Żyjemy w nieprawdopodobnej rzeczywistości. Sprężynowy pistolet, pocisk przeciwpancerny (kawał żelaza bez ładunku) i skorodowane łuski - dziesięć lat pierdla.

Istotne jest pytanie - komu tak zależy na bezbronności Polaków?

2019-06-28T23:56:44 02:00, Gość:

skoro to wg ciebie nic to kto straci na obronnosci ?

teraz pytanie z innej beczki, dlaczego pis tak chetnie kupuje ruski wegiel, ze nawet rozbudowuje elektrownie weglowa zeby tego wegla wiecej kupowac

komu zalezy na finansowaniu ruskiej armii ?

dlaczego pis sprowadza do polski 2x wiecej smieci niz PO ?

Powinni jeszcze sfotografować nóż kuchenny - równie groźny i niebezpieczny

G
Gość

Obecną plagą ludzkości jest debilizm. Naukowcy powinni wynaleźć na to szczepionkę, oczywiście obowiązkową...

s
stefan sekowski
2019-06-28T17:59:56 02:00, Gość:

To taki bomber z Mieroszowa, tyle że nie chciał wysadzać autobusu"145"...

dopsz ze to amatorzy :D

https://blogs.c.yimg.jp/res/blog-aa-10/kikuchiyo_no_heya/folder/698539/94/32453694/img_1?1290620926

taki salmiakowy drink i kropla oleum urywa reke ;P

wiec po co sie bawic w tnt

G
Gość
2019-06-28T22:55:47 02:00, Jary:

Mój Boże! Żyjemy w nieprawdopodobnej rzeczywistości. Sprężynowy pistolet, pocisk przeciwpancerny (kawał żelaza bez ładunku) i skorodowane łuski - dziesięć lat pierdla.

Istotne jest pytanie - komu tak zależy na bezbronności Polaków?

skoro to wg ciebie nic to kto straci na obronnosci ?

teraz pytanie z innej beczki, dlaczego pis tak chetnie kupuje ruski wegiel, ze nawet rozbudowuje elektrownie weglowa zeby tego wegla wiecej kupowac

komu zalezy na finansowaniu ruskiej armii ?

dlaczego pis sprowadza do polski 2x wiecej smieci niz PO ?

J
Jary

Mój Boże! Żyjemy w nieprawdopodobnej rzeczywistości. Sprężynowy pistolet, pocisk przeciwpancerny (kawał żelaza bez ładunku) i skorodowane łuski - dziesięć lat pierdla.

Istotne jest pytanie - komu tak zależy na bezbronności Polaków?

G
Gość

Ciekawe kto za tą akcję zapłaci? Kompletny brak kompetencji a dziennikarze też nie lepsi.

K
Kazik

Ale kompromitacja policji. Ten pistolet to wiatrówka.

G
Gość

ten niby pistolet ...ha ha ha , łuski i pociski przewiercone nie stanowią niebezpieczenstwa ,ktoś się tu ośmiesza

C
Cyklon b
2019-06-28T18:15:04 02:00, Jebać Pislicje:

Kiedy polska policja przeprosi za współudział w Holocauście?

“The Polish Police: collaboration in the Holocaust” (Policja Polska: kolaboracja w Holokauście/Zagładzie Żydów) polecam, cała prawda o policyjnych zbrodniarzach

2019-06-28T19:35:24 02:00, Gość:

Najbardziej to kolaborowała żydowska policja w gettach.

Zydzi zydom zgotowali ten marny losI czekam kiedy to panstewko powstale w 48 r wyparuje z planety ziemia

Dodaj ogłoszenie