Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:1. Śląsk wypuścił zwycięstwo z rąk

Śląsk Wrocław przegrał z Pogonią w Szczecinie 1:2 w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie to wrocławianie prowadzili 1:0, ale po zmianie stron "Portowcy" za sprawą Kamila Drygasa i Hiszpana Ikera Guarrotxeny odwrócili losy tej rywalizacji.

Tymczasowy trener Śląska Wrocław Paweł Barylski nie mógł zabrać do Szczecina aż pięciu zawodników. Za kartki pauzowali Djordje Cotra, Michał Chrapek i Mateusz Radecki, a kontuzje wykluczyły Piotra Celebana i Mateusza Cholewiaka.

Tego pierwszego w podstawowym składzie dość niespodziewanie zastąpił 21-letni Paweł Kucharczyk, dla którego był to debiut w LOTTO Ekstraklasie. Za Radeckiego grał z kolei Jakub Łabojko, dla którego był to powrót do podstawowej jedenastki po wyleczeniu kontuzji.

Pierwsza połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem. Zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale ich ataki pozycyjne nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Nastawiony na grę z kontry Śląsk oddał więcej strzałów, ale na prawdziwą 100 proc. sytuację trzeba było zaczekać aż do doliczonego czasu gry. Wówczas Arkadiusz Piech zagrał do Marcina Robaka, który startując z własnej połowy doszedł do pozycji sam na sam z Łukaszem Załuską i po profesorsku wykończył akcję, dając WKS-owi prowadzenie.

Po zmianie stron goście z Wrocławia nie zamierzali zmieniać skutecznej do tej pory taktyki, ale "Portowcy" podkręcili tempo i częściej meldowali się z piłką pod polem karnym Jakuba Słowika. W końcu do wyrównania doprowadził Kamil Drygas, który w 67 min zachował najwięcej zimnej krwi w szesnastce gospodarzy i strzałem z półobrotu doprowadził do wyrównania.

Pogoń poszła za ciosem i sześć minut później prowadziła już 2:1. Po uderzeniu Radosława Majewskiego futbolówka odbiła się od słupka, a jako pierwszy dopadł do niej Iker Guarrotxena i skierował ją do pustej bramki.

Trener Barylski próbował reagować zmianami, ale ani Daniel Szczepan, ani Daniel Łuczak nie byli w stanie odwrócić losów tej rywalizacji i to Pogoń zainkasowała 3 pkt.

Porażka w Szczecinie prawdopodobnie oznacza koniec Barylskiego na stanowisku trenera pierwszej drużyny WKS-u. Nowy prezes Piotr Waśniewski nie ukrywał, że wynik i styl jaki zaprezentuje Śląsk na Pomorzu będzie kluczowy w kontekście ewentualnego pozostawienia Barylskiego na stanowisku pierwszego trenera. Wrocławianie przegrali i nie sposób stwierdzić, że ten wynik jest dla nich krzywdzący.

QUIZ - Co wiesz o kapitanie Śląska Wrocław Piotrze Celebanie?

GŁOSUJ! SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 - !!! AKTUALNE WYNIKI !!!
Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. GŁOSUJ! Laureaci są wybierani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

KLIKNIJ i nominuj kandydatów

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:

Przedstawiamy naszą, subiektywną listę 30 najlepszych transferów Śląska Wrocław, od momentu powrotu WKS-u do ekstraklasy, czyli od sezonu 2008/2009. Nie brakuje na niej symboli Śląska w ostatnich latach, ale jest też kilku piłkarzy, o których większość kibiców dziś już prawie nie pamięta. DO NASTĘPNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ STRZAŁEK.