Pogoń Szczecin mimo problemów ograła Miedź Legnicę. Dwa karne, trafił tylko Grosicki. Portowcy zdobędą brązowy medal kosztem Lecha Poznań?

Jacek Czaplewski
Pogoń Szczecin - Miedź Legnica 3:2
Pogoń Szczecin - Miedź Legnica 3:2 PAP/Marcin Bielecki
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin bliska sięgnięcia po trzeci brązowy medal z rzędu. Dzięki trafieniom z drugiej połowy wygrała u siebie z Miedzią Legnica 3:2. Decydującą bramkę zdobył Leonardo Koutris. Dzięki wygranej Portowcy już dziś zapewnili sobie udział w eliminacjach Ligi Konferencji.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Miedź Legnica 3:2

18 tys. widzów, pięć goli, dwa karne, nieustanne zwroty akcji... Bez wątpienia mecz w Szczecinie przyniósł mnóstwo wrażeń. Pogoń chciała wykonać być może decydujący krok w stronę trzeciego miejsca, Miedź natomiast z twarzą pożegnać ekstraklasę. O sukcesie jednych i porażce drugich zadecydowały dosłownie detale.

Lepiej zaczęła Miedź. Po faulu Danijela Loncara sędzia Wojciech Myć podyktował dla niej jedenastkę, której z powodu interwencji Dante Stipicy nie wykorzystał jednak Kamil Drygas. Po chwili były zawodnik Pogoni zapoczątkował akcję na 1:0. Z bliska po podaniu Olafa Kobackiego trafił Chuca.

Bramka dla Miedzi padła w 26 minucie, Pogoń odpowiedziała w 42. Po zamieszaniu w szesnastce wyrównał Damian Dąbrowski.

Miedź dała się Pogoni we znaki

W drugiej połowie było jeszcze ciekawiej i przede wszystkim padło więcej bramek. Jedną z nich sędzia musiał odwołać, bo po dośrodkowaniu na spalonym znalazł się Drygas. Chwilę później Miedź i tak dzięki niemu wyrównała.

Pogoń po przerwie podkręciła tempo. Pierwszy raz na prowadzenie wyszła w 64 minucie. To wtedy jedenastkę wykorzystał Kamil Grosicki. Dwunastego gola w sezonie strzelił po próbie w lewy słupek.

Decydujący cios drużyna Jensa Gustafssona zadała w 77 minucie. Przesądziło trafienie Leonardo Koutrisa. Lewy obrońca uderzył na siłę, piłka po drodze trafiła w nogę Huberta Matyni i pechowo dla Miedzi znalazła się w siatce.

Pogoń przymierza brązowy medal

Co ciekawe, w doliczonym czasie Miedź jeszcze raz trafiła do siatki, ale autor gola Nemanja Mijusković był na spalonym, co nie umknęło sędziemu.

Na dwie kolejki przed końcem przewaga Pogoni nad czwartym Lechem Poznań wzrosła do pięciu punktów przy czym były mistrz rozegra jeszcze dziś swój wyjazdowy mecz z Rakowem Częstochowa (godz. 17:30).

Za tydzień Pogoń wybierze się do Górnika Zabrze. Sezon zakończy na własnym stadionie z Radomiakiem Radom.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Miedź Legnica (w skali 1-6):