Podwójne złoto Olejniczak

Marcin Kaźmierczak
Urszula wywalczyła w Charzykowach podwójne mistrzostwo Polski juniorek młodszych - w triathlonie i aquathlonie. Fot. B. Woszczyński
Z dwoma złotymi krążkami wróciła z triathlonowych mistrzostw Polski juniorek młodszych Urszula Olejniczak, trenująca na co dzień pod okiem Bartosza Woszczyńskiego w klubie Centrum Sportowe Głogowski Triathlon.

W sobotę wygrała zawody triathlonowe na dystansie "super sprint", podczas których młode adeptki trójboju miały do pokonania 600 m. pływania, 15-kilometrową trasę rowerową i 3 kilometry biegu. Kolejnego dnia 17-letnia głogowianka triumfowała w aquathlonie, który składał się z 400 metrów pływania oraz 2 kilometrów biegu.

Zawody rozegrane zostały w Charzykowach koło Chojnic na Pomorzu.