Nasza Loteria

„Podróże z miedzią”. Interaktywny reportaż o pracy górników w Zakładach Górniczych KGHM

Materiał partnera zewnętrznego KGHM
„Podróże z miedzią” to interaktywny reportaż o pracy górników wydobywających miedź i sól w kopalniach KGHM Polska Miedź S.A. Na podstawie opowieści o ich pracy użytkownik projektu będzie mógł poznać cały proces wydobycia tych dwóch surowców.

Bohaterami projektu jest 9 górników z wieloletnim doświadczeniem, dwóch z nich pracuje w miejscu wydobycia soli. Opowiadają o swojej pracy, dlaczego wybrali zawód górnika i za co kochają swoją pracę.

Jako użytkownik projektu masz do dyspozycji ma 2 drogi podróży:

  • sól
  • miedź

W zależności od tego, jaką drogę wybierzesz, poznasz cały proces wydobycia poszczególnego surowca. Każda z wybranych przez Ciebie podróży opowiedziana jest za pomocą tekstu, filmu i zdjęć. Sam decydujesz, w jakim momencie i co chcesz czytać bądź oglądać.

Gazeta Wrocławska oraz spółka KGHM zapraszają do interaktywnego reportażu o pracy górników, oraz procesie wydobycia soli i miedzi. Projekt został zrealizowany w grudniu z okazji Barbórki dla wszystkich górników ich rodzin oraz osób zaciekawionych górnictwem.

KLIKNIJ w zdjęcie poniżej i przenieś się 1000 metrów pod ziemię

Reportaż „Podróże z miedzią”. Dokument o pracy w zakładach górniczych KGHM

Za nami trzy zjazdy pod ziemię, wielkie wyzwanie i stres a wszystko po to, by pokazać, jak wygląda praca na dole. Jak bardzo jest ciężka, odpowiedzialna, ale i satysfakcjonująca. Zapraszamy na „Podróże z miedzią”.

Grudzień niewątpliwe jest miesiącem górników, dlatego w listopadzie odwiedziliśmy z kamerą zakłady górnicze KGHM. Gościliśmy m.in. w kopalni Polkowice-Sieroszowice oraz w kopalni Lubin. I tak powstał interaktywny projekt „Podróże z miedzią”.

Podróż po kopalniach przyniosła jednak nie tylko miedzianą zdobycz. Po wejściu w projekt odbiorca będzie miał do wyboru dwie ścieżki, którymi chce podążać.

"Podróże z miedzią" - jak poruszać się po projekcie?

Po wejściu w projekt na monitorze wyświetli się instrukcja obsługi. Dowiadujemy się z niej, że w interaktywnym projekcie sami decydujemy o sposobie poruszania się po nim. Aby sterować opowieścią, wystarczy kliknąć w ikonę, która nas w danym momencie interesuje, do wyboru:

  • film,
  • zdjęcia,
  • tekst

Największe wrażenie projekt zrobi, jeśli będzie się go przeglądać na komputerze lub laptopie. Duży ekran ułatwi sprawne porusanie się po reportażu interaktywnym i w pełni pokaże pracę górników 1000 metrów po ziemią.

"Podróże z miedzią" - START!

Po kliknięciu w ikonę „START” rozpoczynamy naszą podróż. Na początek intro, czyli krótka rozpędówka filmowa. To przedsmak tego co czeka nas dalej. Po jej zakończeniu do wyboru będziemy mieć wcześniej wspomniane dwie drogi podróży: sól oraz miedź.

Każda z wybranych przez nas podróży opowiedziana jest za pomocą tekstu, filmu i zdjęć. To my decydujemy i w jakim momencie i co chcemy czytać bądź oglądać. Logiczną całość po każdej z wybranych przez nas dróg stanowi podzielony na podrozdziały materiał tekstowy. Na poszczególnych etapach lektury odbiorca ma możliwość zobaczenia także wideo np. z wypowiedzią górnika.

Partnerem projektu jest KGHM Polska Miedź.

To dzięki nim możemy wyruszyć na wirtualną wycieczkę 1000 metrów pod ziemię

Realizacja:
Karol Gruszka
Operator obrazu:
Karol Gruszka, Konrad Sikorski
Montaż:
Karol Gruszka
Koordynator:
Bartłomiej Wortolec
Intro:
Sylwester Zielonka
Projekt logo i koncepcja strony:
Julia Karasiewicz
Rozmowa i teksty:
Aleksandra Smolak
Projekt powstał przy mecenacie KGHM
Produkcja
Polska Press Grupa 2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska