Pod Wrocławiem myśliwi nie postrzelali do dzików....

  Pod Wrocławiem myśliwi nie postrzelali do dzików. Przyjechała policja (ZDJĘCIA)

  Jerzy Wójcik

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pod Wrocławiem myśliwi nie postrzelali do dzików. Przyjechała policja (ZDJĘCIA)
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Wrocławski Ruch Antyłowiecki/Facebook

  Aktywiści z Wrocławskiego Ruchu Antyłowieckiego ruszyli do podwrocławskich lasów. Myśliwi, którzy szykowali się do polowania na dziki, nie mieli udanego weekendu. Skończyło się na interwencji policji.
  W całym kraju trwają polowania na dziki. W weekend do akcji ruszyli także myśliwi pod Wrocławiem. Jednak razem z nimi do lasu wybrali się aktywiści walczący przeciwko zabijaniu zwierząt. W sobotę i niedzielę spotkali się oni w lesie z myśliwymi z koła łowieckiego Sokół z Oleśnicy. Sobota była nieudana dla myśliwych z powodu fatalnej pogody. Jednak zdaniem aktywistów to również ich obecność zniechęciła członków koła do strzelania.

  W niedzielę z równą determinacją ruszono w las. - Tym razem myśliwi podjęli 3 próby zasadzenia się na dzikie zwierzęta w lesie nieopodal wsi Kątna. Wszystkie trzy próby niezbyt udane dla nich samych - piszą aktywiści.

  - Podczas pierwszego "pędzenia" próbowano pozbyć się nas za pomocą policji - relacjonują przedstawiciele Wrocławskiego Ruchu Antyłowieckiego. - Pani skarbnik z Koła Łowieckiego Sokół, zadzwoniła do przyjaciela, i poprosiła go o interwencję policji. Policjanci jednak nie byli skorzy do postawienia się po jakiejkolwiek ze stron i nie dali się wciągnąć w gierkę myśliwych. Interwencja skończyła się jedynie na spisaniu wszystkich uczestników spaceru i polujących - dodają.

  Ale na tym myśliwi nie poprzestali. Jak relacjonują aktywiści, zaraz po zakończeniu spotkania z policją, myśliwi ruszyli błotnistymi drogami na drugi koniec lasu gubiąc "asystę". Protestującym udało się jednak dość szybko wytropić "łowczych" i drugie "pędzenie" zakończyło się bez ofiar. Za trzecim razem myśliwi obrali podobną strategię.

  - Próba zgubienia nas zakończyła się fiaskiem. Tym razem szybko odnaleźliśmy łowczych. Niestety tym razem myśliwi trafili na grupę dzików w różnym wieku, raniąc jedną z loch, która uciekła w stronę pól - relacjonują. Zdaniem aktywistów pozostawienie rannej lochy pokazuje, jak wygląda przestrzeganie zasad bioasekuracji, dotyczącej wirusa ASF w praktyce. - To jest "humanitarne pozyskiwanie zwierzyny" przez myśliwych. Locha będzie umierać w męczarniach kilka godzin, a nawet dni - piszą.

  Na tym polowanie się zakończyło, a myśliwi rozjechali się do domów.

  SOLIDARNI Z DZIKAMI - PIKIETA POD INSPEKCJĄ WETERYNARYJNĄ WE WROCŁAWIU


  ZOBACZ TAKŻE:

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (181)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Realista

  Obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak czytam te płytkie komentarze ludzi którzy tak naprawdę nie mają zielonego pojęcia o roli myśliwego w środowisku to robi mi się niedobrze. Po pierwsze wyzywając myśliwych w wieku 20-30 lat (a...rozwiń całość

  Jak czytam te płytkie komentarze ludzi którzy tak naprawdę nie mają zielonego pojęcia o roli myśliwego w środowisku to robi mi się niedobrze. Po pierwsze wyzywając myśliwych w wieku 20-30 lat (a takich jest wielu) od czerwonych komuchów świadczy o braku wiedzy kiedy zakończyła się komuna. Po drugie pseudo ekolodzy powinni podpisywać deklaracje i powinni być ujmowani w rejestrach aby przy podliczeniu szkód w całej Polsce było wiadomo kogo za nie obciążyć. Szkody występować będą wtedy z roku na rok coraz większe z powodu braku równowagi poprzez regulację zewnętrzną. Po trzecie pseudoekolodzy powinni także nagrać parę filmów z ubojni jak tam się to odbywa i powinni oglądać to przed każdym obiadem. Myśle, że nie będzie to na wyrost jak powiem, że powinni być objęci zakazem spożywania mięsa rożnego rodzaju wraz z konsumpcją ryb. Jeżeli pseudoekolodzy wypełniliby te postulaty to sądzę, że myśliwi skłonni byliby do zawieszenia swoich polowań np. na 2 lata. Po tych 2 latach proszonoby tych myśliwych których opluwano o to aby zajęli się zbyt dużą ilością zwierzyny łownej która spowodowała wzrost szkód oraz wzrost cen płodów rolnych w sklepach. Na koniec mam pytanko do pseudoekologów czy pisząc o tym, że pozyskiwanie zwierzyny przez myśliwych to jest ich „chora przyjemność” mają świadomość ile myśliwy musi razy zmoknąć w łowisku, ile razy wymarźnie na polowaniu, ile nocy ma nieprzespanych? I oczywiście nikt mu za ro nie płaci - robi to społecznie ponieważ przy pasowaniu na myśliwego składał przysięgę. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ekolodzy

  g.s. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  niech mi ekolodzy powiedzą do kogo mam iść po odszkodowanie za straty w uprawach
  zrobione przez nadmierną populacje dzików


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do kola lowieckiego a jesli nie ma do wojewody

  ekolog (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  wkrotce uzbierasz na transplantacji mozgu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  ss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  a co uprawiasz ? dotacje z UE ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prawiacie mi bul i pozbawiacie nadzieji

  kim un yest (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Nie strzelajcie karpiami do dzików, żeby nie przestraszyć psów
  Zmieńcie tę pracę! Weźcie kredyt!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zjadła bym dziczyznę ale się wstrzymam

  kaszana (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Dlaczego myśliwi w Polsce mogą jeszcze używać ołowianych kul, przez co dziczyzna jest trująca?! Najlepiej w ogóle nie jesć mięsa - z ubojni jest z antybiotykami i hormonami, w lasu jest z Ołowiem,...rozwiń całość

  Dlaczego myśliwi w Polsce mogą jeszcze używać ołowianych kul, przez co dziczyzna jest trująca?! Najlepiej w ogóle nie jesć mięsa - z ubojni jest z antybiotykami i hormonami, w lasu jest z Ołowiem, a z Bałtyku z bronią chemiczną. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ołów w pożywieniu

  Obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dlaczego jesz płody rolne z upraw nieopodal ciągów komunikacyjnych w których mnóstwo ołowiu? Może dlatego, że czynisz to od lat to rzuciło się przez to na głowę i stąd takie pomysły.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  adoptuj dzika kopnij rolnika

  mysliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

  nigdy nikomu nie przeszkadzalo to a teraz sie obudzili wielcy ekolodzy , każdy z nich jest mądry a ciekawe kto w zimne dokarmiał te zwierzeta .No chyba nie ekolodzy , nigdy nie widziałem ekologa...rozwiń całość

  nigdy nikomu nie przeszkadzalo to a teraz sie obudzili wielcy ekolodzy , każdy z nich jest mądry a ciekawe kto w zimne dokarmiał te zwierzeta .No chyba nie ekolodzy , nigdy nie widziałem ekologa który pomaga zwierzynie :[zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najpierw dokarmiają,

  K@aaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  a potem dzikow jest za dużo i mają pretekst do strzelanina

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ziarno

  Rownowaga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 14

  Wy myśliwi macie nierówno pod beretem i macie najgorsze hobby na świecie - zabijanie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to nie hobby

  antek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Zwierzęta morduje się w dwóch przypadkach.Po prostu robi się to z biedy,albo z rozpusty.Chyba że dla przyjemności,ale to już inna sprawa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  udziec z dzika

  antysytemowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 5

  ahhh mam ochote na dziczyzne prosto z pieca....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Myśliwi przenoszą zarazę

  Krzysztof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 21

  Pchają się do lasów a potem przenoszą zarazę na zwierzęta hodowlane. Jak niby ma się zarazić świnia hodowlana? Oni po prostu uwielbiają zabijać. Poznałem takiego jednego - szaleństwo w oczach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WYPADKI, WYPADKI! OMIŃ JE!! Z aplikacją "Zello Walkie Talkie" - Kanał Wroclaw112

  Wystarczy, że w telefonie zainstalujesz aplikację "Zello" i wejdziesz na kanał Wroclaw112. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  "Zello Walkie Talkie" to aplikacja, która z Twojego telefonu, zrobi CB Radio!

  Wystarczy się zarejestrować i wejść na któryś z kanałów poniżej, aby
  dowiedzieć się gdzie są korki, wypadki, roboty...rozwiń całość

  "Zello Walkie Talkie" to aplikacja, która z Twojego telefonu, zrobi CB Radio!

  Wystarczy się zarejestrować i wejść na któryś z kanałów poniżej, aby
  dowiedzieć się gdzie są korki, wypadki, roboty drogowe i zaoszczędzić cenne godziny.

  wroclaw112, bielsko112, bydgoszcz112, czestochowa112, gdansk112, gorzow112, inowroclaw112, jelenia112, katowice112, krakow112, kielce112, legnica112, lodz112, leszno112, opole112, pila112, poznan112, pyrzyce112, rzeszow112, radom112, szczecin112, srem112, torun112, tarnow112, wawa112, walbrzych112, zg112, zlotoryja112, zakopane112, boleclawiec112, polska112 itd...

  Są też kanały stworzone tylko dla dróg szybkiego ruchu oraz autostrad. A1-PL, A2-PL itd. S1-PL, S2-PL itd. Więc jeżeli śmigasz tymi drogami to możesz też nasłuchiwać tych kanałów i wiedzieć, czy nie ma przed Tobą jakiegoś zatoru, aby zaoszczędzić cenne godziny. :)

  Jakie są możliwości:
  - Możesz informować innych uczestników o utrudnieniach na drodze,
  - Słyszysz komunikaty innych uczestników,
  - Służby informują Nas na kanale, gdzie należy zrobić "korytarz życia",
  - Możesz zrobić zdjęcie kolizji, pożaru itp i wysłać na kanał, wtedy wszyscy zobaczą zdjęcie.
  - Aplikacji można użyć do poszukiwania osób lub np. skradzionego samochodu (wysyłasz zdj. i dajesz komunikat.)
  - W przypadku przeróżnych zagrożeń (powódź, pożar), łatwo można się komunikować i pomagać innym lub samemu taką pomoc otrzymać.

  Dołącz do nas! Nasłuchuj i nadawaj!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odszkodowania

  jrk1974 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 26

  Rozumiem, że ci sami "aktywiści" bez mrugnięcia okiem zapłacą w przyszłym roku odszkodowania rolnikom za szkody w uprawach. Średnio jest to 5-15 tyś zł, ale są też przypadki odszkodowań powyżej 50...rozwiń całość

  Rozumiem, że ci sami "aktywiści" bez mrugnięcia okiem zapłacą w przyszłym roku odszkodowania rolnikom za szkody w uprawach. Średnio jest to 5-15 tyś zł, ale są też przypadki odszkodowań powyżej 50 tys. zł. Mogę też podać im adres kobiety, która z uprawy truskawek utrzymuje swoją rodzinę i przez kilka miesięcy w roku nocuje na polu, by w nocy przeganiać dziki, które jej niszczą uprawy. Niech jej zaśpiewają "Sto lat niech dziki ryją, ryją mam!".zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  myślę że rzeczywiście należy to załatwiać na

  gvb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Poziomie ekonomicznych, jak będą płacić to niech sobie hejtuja!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oddzadzą

  nm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

  Rozumiem że ci sami rolnicy oddadzą pieniądze aktywistom z to że ci opłacają ich leczenie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stop

  dzik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 7

  Stop mordowaniu trzody chlewnej!! Mięso tylko dla wilków!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo