MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pociągi Wrocław-Warszawa sporo przyspieszą

Marcin Kaźmierczak
SłAwomir Kowalski / Polska Press
11 grudnia kolej wprowadzi w życie nowy rozkład jazdy. Szybciej dojedziemy m.in. z Wrocławia do Warszawy. Więcej będzie także połączeń ekonomicznych w kategorii TLK.

Jakie zmiany czekają podróżnych we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku?

Nowy rozkład to przede wszystkim krótsze czasy przejazdów z Wrocławia do Warszawy. Nawet o przeszło godzinę krócej niż dotychczas będzie trwała podróż do Warszawy przez Łódź. Obecnie czas przejazdu to ok. 5 godz. 15 min. Od grudnia, dzięki zakończonym pracom modernizacyjnym, do Warszawy przez Łódź dojedziemy nawet w 4 godz. 28 min. Podróż do stolicy czterema pociągami pendolino przez Opole i Częstochowę w dalszym ciągu będzie trwała nieco ponad 3 godz. 30 min.

W nowym rozkładzie jazdy znajdzie się także kilka nowości. Wydłużona zostanie relacja pociągi IC Asnyk, który do tej pory kursował na trasie Jelenia Góra – Łódź. W nowym pojedzie do Warszawy. Z kolei do Jeleniej Góry zostanie wydłużony skład TLK Mamry, który do tej pory kończył trasę we Wrocławiu. Trzykrotnie wzrośnie także liczba połączeń Wrocławia z Zieloną Górą pociągami Intercity. Do stolicy woj. lubuskiego dojedziemy także o 20 min. krócej niż do tej pory.

Od połowy grudnia Wrocław zyska także dodatkowe połączenie z Przemyślem, które obsługiwać będzie skład IC Boznańska. W grudniu zostanie zmieniona również kategoria porannego pociągu Fredro relacji Wrocław – Warszawa z Express InterCity na InterCity. Standard składu zostanie zachowany, ale pasażerowie zapłacą mniej za bilety.

Jak informuje Cezary Nowak ze spółki PKP Intercity, utrzymany zostanie cykl odjazdów pociągów ze stolicy województwa dolnośląskiego. Podróżni jadący z Wrocławia do Poznania będą mogli skorzystać średnio z jednego połączenia na godzinę (21 par pociągów), do Warszawy, Katowic i Krakowa z jednego co dwie godziny. Pociągi do Łodzi i Gdyni będą odjeżdżały średnio co cztery godziny.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie od niedzieli 11 grudnia. Bilety na połączenia można kupować już od 11 listopada.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska