Pobiegną w zoo dla afrykańskich zwierząt

  Pobiegną w zoo dla afrykańskich zwierząt

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dziś po południu we wrocławskim ZOO będzie można podziwiać nie tylko dzikie zwierzęta, ale i... ludzi. Ponad 800 biegaczy weźmie udział w WildRun, z którego dochód popłynie do Afryki, by ratować ginące gatunki.
  Trasa biegu prowadzić będzie alejkami ogrodu zoologicznego. Biegacze będą mieli do pokonania 10 kilometrów. Wild Run to jednak przede wszystkim bieg charytatywny. Wsparcie otrzymają organizacje walczące o utrzymanie gatunków zwierząt, które są na wyginięciu: Okapi Conservation Project (Kongo), SANCCOB (RPA), ONG Reniala (Madagaskar), African Aquatic Conservation Fund (Senegal). Dzięki zebranym środkom wrocławskie ZOO i fundacja DODO będą mogły rozpocząć projekt ochrony fenków w Maroku.

  Wybierając się dzisiaj do ZOO warto zabrać ze sobą także stare lub zepsute telefony komórkowe. Będą je zbierać przedstawiciele fundacji DODO. Później zostaną poddane recyklingowi, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną także na ochronę afrykańskich zwierząt.
  – To wydobycie cennych rud jest jednym z powodów niszczenia siedlisk zwierząt i ich wymierania. Recykling pozwala odzyskiwać rzadkie metale i w ten sposób wpływać na zmniejszenie popytu na nie, więc pośrednio wpływa na zmniejszenie degradacji środowiska – podkreślają organizatorzy z fundacji DODO.

  Do biegu zgłosiło się 1052 biegaczy. Na trasie na pewno pojawi się ponad 800, którzy opłacili pakiety startowe. Początek biegu o godz. 16.30, a jako że bieg będzie odbywał się głównie alejkami ZOO, zwiedzający w tym czasie ogród będą musieli liczyć się z drobnymi utrudnieniami w poruszaniu się po jego terenie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo