Po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek. Jest wniosek o areszt

szZaktualizowano 
Wniosek o tymczasowe aresztowanie dla 34-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Do tego tragicznego wypadku doszło w sobotę, 13 lipca ok. godz. 21. Kierowca osobowego audi, który jechał ulicą Marszowicką, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Następnie wjechał w pobliski las i uderzył w drzewa.

- W pojeździe jechało łącznie 6 osób. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów, a pozostali czterej odnieśli obrażenia wymagające pomocy medycznej. Stan jednego z nich jest nadal bardzo ciężki – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

Kierowca pojazdu został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

- Z uwagi na fakt, że kierowca nie odniósł poważnych obrażeń, został wypisany ze szpitala, a następnie zatrzymany przez funkcjonariuszy policji – dodaje Dutkowiak.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów, prokuratura wystąpiła już z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dla 34-latka. Wcześniej usłyszał już zarzuty dotyczące nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz umyślnego prowadzenia pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości i w konsekwencji spowodowanie nieumyślnie wypadku drogowego, w wyniku którego zginął człowiek.

Podejrzanemu grozić może teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:

Policyjny pościg za 25-latką uciekającą BMW

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 34

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-20T12:08:48 02:00, AHMED-AHMED:

DLACZEGO NIE PODANO NARODOWOŚCI TEGO BANDEROWSKIEGO KIEROWCY Z UKRAINY??KOMU TO PRZESZKADZAŁO???BOJĄ SIĘ,ŻE WYPIERDOLĄ WSZYSTKICH LEŚNICKICH UKROLI???

Czubek nie człowiek. Jaka różnica z nas jest powinien sam się osądzić bo to bydlę jak wyjdzie to ja napewno nie podaruje A Myślę ze takich jak ja jest więcej

A
AHMED-AHMED

DLACZEGO NIE PODANO NARODOWOŚCI TEGO BANDEROWSKIEGO KIEROWCY Z UKRAINY??KOMU TO PRZESZKADZAŁO???BOJĄ SIĘ,ŻE WYPIERDOLĄ WSZYSTKICH LEŚNICKICH UKROLI???

G
Gość
2019-07-18T12:12:26 02:00, Ad33:

Jak można wsiąść do auta po pijaku i jeszcze 5 osób na to patrzy i nie robi ku*wa nic. Brawo. Niech mu ziemia lekką będzie.

Kondolencje dla rodziny Ofiary

G
Gość
2019-07-17T08:57:39 02:00, Gość:

Często jeździli po pijaku . Dobrze znani w leśnicy i okolicy .

2019-07-17T14:17:15 02:00, Gość:

I tego nie zglosiles?!

2019-07-17T21:16:00 02:00, Gość:

spróbuj sie dodzwonić na policje . potem 100 pytań do ciebie jak bys ty był przestępca . dalej czas reakcji 20 - 30 minut . czyli 30-40 minut hlopaki napewno beda grzecznie czekać :)

No poprostu Pan Wszystko Wiedzacy. Alkomat chodzący. Teraz się wypowiadasz jak człowiek nie zyje? Trzeba było wcześniej reagować

A
Ad33

Jak można wsiąść do auta po pijaku i jeszcze 5 osób na to patrzy i nie robi ku*wa nic. Brawo. Niech mu ziemia lekką będzie.

p
policant
2019-07-17T08:57:39 02:00, Gość:

Często jeździli po pijaku . Dobrze znani w leśnicy i okolicy .

2019-07-17T14:17:15 02:00, Gość:

I tego nie zglosiles?!

2019-07-17T21:16:00 02:00, Gość:

spróbuj sie dodzwonić na policje . potem 100 pytań do ciebie jak bys ty był przestępca . dalej czas reakcji 20 - 30 minut . czyli 30-40 minut hlopaki napewno beda grzecznie czekać :)

Czas reakcji nawet 2-3 godziny, ale co się dziwisz skoro większość patroli jest czasami zajęta zbieraniem pijanych leżaków z ławek i parków, bo tak to wygląda. Też bym wolał zająć się poważnymi interwencjami, bo od tego jestem. Niestety społeczeństwo widzi pijanego leżącego bezdomenego i od razu po nas dzwoni, potem izba, notatka, a to trwa. Policja nie powinna być od wożenia leżaków na izbę! Mamy ważniejsze rzeczy, pozdrawiam.

G
Gość
2019-07-17T09:37:57 02:00, Gość:

Cyt: "Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów" - żadne "niestety" tylko szkoda, że pozostałe parszywe patusy przeżyły!

2019-07-17T14:18:48 02:00, Gość:

"Patusy"?!

Jak możesz ? Kazdy w życiu popełnia błędy Napewno nie jesteś nieskazitelny?! A To był Czyjś SYN MĄŻ OJCIEC!!!

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie

G
Gość
2019-07-17T08:57:39 02:00, Gość:

Często jeździli po pijaku . Dobrze znani w leśnicy i okolicy .

2019-07-17T21:39:57 02:00, Gość:

Napisz więcej o nich? - czy sie zajmowali/zajmują?

Dawaj co wiesz aby ostrzec ludzi przed takimi osobnikami !!!

2019-07-17T23:47:27 02:00, Gość:

Jak to nagle wszyscy wszystko wiedzą.......

Buraki jak coś potrzebowaliscie to do Niego lecieliscie.... a teraz taki zły i niedobry????

G
Gość
2019-07-17T08:57:39 02:00, Gość:

Często jeździli po pijaku . Dobrze znani w leśnicy i okolicy .

2019-07-17T21:39:57 02:00, Gość:

Napisz więcej o nich? - czy sie zajmowali/zajmują?

Dawaj co wiesz aby ostrzec ludzi przed takimi osobnikami !!!

Jak to nagle wszyscy wszystko wiedzą.......

G
Gość

Serdeczne kondolencje dla żony dzieci rodziców przyjaciół. Ludzie tam zginął człowiek.!!!!!! Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

G
Gość
2019-07-17T08:57:39 02:00, Gość:

Często jeździli po pijaku . Dobrze znani w leśnicy i okolicy .

Napisz więcej o nich? - czy sie zajmowali/zajmują?

Dawaj co wiesz aby ostrzec ludzi przed takimi osobnikami !!!

G
Gość
2019-07-17T08:57:39 02:00, Gość:

Często jeździli po pijaku . Dobrze znani w leśnicy i okolicy .

2019-07-17T14:17:15 02:00, Gość:

I tego nie zglosiles?!

spróbuj sie dodzwonić na policje . potem 100 pytań do ciebie jak bys ty był przestępca . dalej czas reakcji 20 - 30 minut . czyli 30-40 minut hlopaki napewno beda grzecznie czekać :)

K
Kierowca zawodowy

Hehehe jednego mniej, a na resztę meneli przyjdzie czas, i to już za niedługo, a temu alkusowi połamać albo uciąć łapy by więcej nie pojeździł

G
Gość
2019-07-17T09:37:57 02:00, Gość:

Cyt: "Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów" - żadne "niestety" tylko szkoda, że pozostałe parszywe patusy przeżyły!

"Patusy"?!

G
Gość
2019-07-17T08:57:39 02:00, Gość:

Często jeździli po pijaku . Dobrze znani w leśnicy i okolicy .

I tego nie zglosiles?!

Dodaj ogłoszenie