MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po 24 latach na Dworzec Świebodzki wróci pociąg. Na jeden dzień

Agata Grzelińska
Dworzec Świebodzki we Wrocławiu
Dworzec Świebodzki we Wrocławiu Fot . Pawel Relikowski / Polskapresse
Po 24 latach na stację Wrocław Świebodzki znów wjedzie pociąg. Wprawdzie będzie to kurs okazjonalny, jednak przez chwilę Świebodzki znów będzie prawdziwym dworcem kolejowym. Na przejazd parowozem serii TKh w piątek 11 listopada zaprasza wrocławian Klub Sympatyków Kolei.

Wszyscy, którzy jak za dawnych lat chcieliby dojechać pociągiem do stacji kolejowej Wrocław Świebodzki, mają okazję zrobić to 11 listopada. Po 24 latach z inicjatywy wrocławskiego Klubu Sympatyków Kolei na Świebodzki znów wjedzie parowóz serii TKh, eksploatowany przez klub.

– Pociąg wyruszy z Wrocławia Głównego i po zmianie czoła na stacji Wrocław Kuźniki wjedzie na grupę towarową stacji Wrocław Świebodzki. Na razie wiadomo, że dojedziemy do starej nastawni o nazwie WS1, koło Centrozłomu, a w najbliższych dniach okaże się, czy dostaniemy zgodę, by podjechać jeszcze bliżej dworca, w rejon peronów, na boczne tory – zapowiada Ryszard Boduszek, prezes Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Dodaje, że miłośnicy kolei chcą uwiecznić na zdjęciach zabytkową nastawnię, która jest przeznaczona do rozbiórki. – To ostatni moment, by sfotografować w tym miejscu nasz pociąg.

Ostatni moment na dokumentację zdjęciową, który jest także niepowtarzalną okazją, by do Świebodzkiego dojechać znów pociągiem. Przejazd jest ogólnodostępny, ale liczba miejsc jest ograniczona (około 50). Bilet – cegiełkę na utrzymanie należącego do Klubu taboru można kupić na stronie www.turkol.pl lub w pociągu na miejscu. Cegiełka kosztuje 20 złotych.

Kupujący cegiełkę przez stronę internetową, otrzymają pamiątkowy bilet. W pociągu natomiast kwity nie będą już wydawane.

TRASA I GODZINY ODJAZDU - SPRAWDŹ NA KOLEJNEJ STRONIE

Oto trasa i godziny odjazdu pociągu:
O godzinie 11.11 pociąg specjalny wyruszy z dworca Wrocław Główny. Do stacji Wrocław Kuźniki dojedzie o godz. 11.25, stamtąd o godz. 11.40 wyruszy do stacji Wrocław Świebodzki. Będzie tam stał od 11.53 do 13.30. Wróci tą sama trasą. Na stację Kuźniki przyjazd planowany jest o godz. 13.45. Odjazd natomiast o 14. Na dworcu Dworzec Główny, gdzie zakończy się specjalny przejazd zabytkowym parowozem, pociąg dojedzie o godz. 14.15.

ZOBACZ TEŻ: Niepodległościowy pociąg we Wrocławiu i sentymentalna podróż na Wrocław Główny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska