Pływacy Piasta wrócili z workiem medali

Kacper Chudzik
Doskonała forma młodych podopiecznych głogowskiego klubu

W zawodach o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego w sprincie wzięła udział 17-osobowa ekipa podopiecznych Piasta Głogów. Wyjazd ten mogą zdecydowanie zaliczyć do udanych.

Dominik Łazarecki wygrał na 50 metrów stylem dowolnym, 100 m dowolnym, 50 m motylem, wyścig Australijski oraz zdobył tytuł najlepszego zawodnika.

Z kolei Anna Patoła wygrała: 50 metrów dowolnym, 100 dowolnym, 50 klasykiem, wyścig Australijski dziewcząt oraz zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki.

To jednak nie wszystko. Marcelina Totoszko wygrała: 100 metrów zmiennym, 50 dowolnym, 100 dowolnym, oraz zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki, a Zuzanna Tyczyńska wygrała: 50 klasycznym, 100 klasycznym i zdobyła 3. miejsce na 50 m dowolnym.

Medale zdobyli też: Karolina Nietopiel wygrała: 50 grzbiet, 100 grzbiet, 2 miejsce 50 dowolnym
Blanka Skiba: medal i dyplom

- Dodatkowo nasza klubowa sztafeta w składzie Śliska, Downar, Marcinowska, Heiduk, Włodarczyk, Wawrzeńczuk, Sułkowska, Totoszko, Patoła oraz Łazarecki zdobyła trzecie miejsce w tych zawodach - mówi trener głogowskiego Piasta Tomasz Skiba.

Pełne wyniki przeczytacie na naszej stronie internetowej pod adresem glogow.naszemiasto.pl.