PlusLigi: Bez niespodzianki na start rundy rewanżowej. Cuprum słabsze od Skry

Dawid Foltyniewicz
Sylwia Dąbrowa
W pierwszym występie w 2022 roku siatkarze Cuprum Lubin zanotowali porażkę. Miedziowi w 14. kolejce PlusLigi przegrali na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów 1:3 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20). Podopiecznym Pawła Ruska trzeba natomiast oddać, że popsuli nieco krwi wyżej notowanemu rywalowi.

Inauguracyjna partia przez długi czas miała nad wyraz zacięty przebieg, ostatecznie górą byli bełchatowianie (25:22). Skra dobrze weszła w drugiego seta, ale jego końcówka należała już do ekipy przyjezdnych, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji. W podobny sposób toczyła się walka w trzeciej partii – lubinianom plany pokrzyżowała jednak kontuzja Grzegorza Boćka, który musiał opuścić parkiet. W decydujących momentach trzeciego i czwartego seta Skra wykorzystała błędy siatkarzy Cuprum, dzięki czemu mogła zapisać na swoim koncie premierowe zwycięstwo w 2022 roku.

Statuetkę MVP po zakończeniu spotkania odebrał Mateusz Bieniek, który zdobył 17 punktów. Najskuteczniejszym graczem po stronie gości okazał się z kolei Wojciech Ferens, zdobywca 18 oczek.

Cuprum będzie miało niewiele czasu na odpoczynek przed kolejną ligową potyczką. W sobotę do Lubina przyjedzie Projekt Warszawa. Początek starcia o godz. 14.45.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0