PlusLiga: Cuprum po dramatycznym boju przegrało z LUK Lublin

DF
Wojciech Szubartowski
Siatkarze Cuprum Lubin w 8. kolejce PlusLigi przegrali na wyjeździe z beniaminkiem – LUK Lublin – 2:3.

O ile w czterech pierwszych setach prym wiódł jeden z zespołów („Miedziowi” wygrali inauguracyjną partię 25:19, a kolejne dwie przegrali 17:25), o tyle dwie ostatnie odsłony spotkania miały nad wyraz wyrównany przebieg. Dolnośląska drużyna w czwartym secie wygrała na przewagi (30:28), jednak w tie-breaku musiała uznać wyższość gospodarzy (17:19).

Nagrodę MVP odebrał Wojciech Włodarczyk. Przyjmujący LUK zdobył 29 punktów. W ekipie Cuprum najskuteczniejszym siatkarzem był Marcin Waliński (25). W 9. kolejce przeciwnikiem podopiecznych Pawła Ruska będą Cerrad Enea Czarni Radom. Mecz w Lubinie zaplanowano na poniedziałek 29 listopada (godz. 20.30).

LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 28:30, 19:17)
LUK Lublin: Nowakowski (7), Wachnik (18), Filipiak (23), Sobala (7), Pająk (3), Włodarczyk (29), Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero), Romać (1), Gniecki (1) i Peszko.
Cuprum Lubin: Waliński (25), Ferens (8), Sekita, Pietraszko (3), Kapica (19), Krage (9), Szymura (libero) oraz Stępień (1), Maruszczyk (11) i Gunia (2).
MVP: Wojciech Włodarczyk (LUK).

Zastanawialiście się, ile kibiców ogląda przeciętnie mecze Waszego ulubionego klubu żużlowego? Dzięki badaniom telemetrycznym firmy Nielsen Media Measurement możemy przedstawić Wam liczby widzów w PGE Ekstralidze. Zobaczcie, który klub cieszy się największym zainteresowaniem!DO KOLEJNYCH SLAJDÓW MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK

Ranking oglądalności klubów PGE Ekstraligi (SEZON 2021)