Gazeta Wrocławska

  Klub Myszki Norki

  Klub Myszki Norki od 2002 r. działa w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Główne działania Klubu mają na celu integrację dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury, edukacji i sportu.

  Integracja pozytywnie wpływa na rozwój dzieci: dzieci pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i odpowiedzialności, natomiast dzieci z niepełnosprawnością nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji i pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami.

  Nasze cele realizujemy poprzez organizację zawsze bezpłatnych zajęć i warsztatów dla dzieci. We Wrocławiu Klub Myszki Norki w 2014 roku organizował:

  - Integracyjne Szkółki Piłkarskie - zajęcia przeznaczone dla dzieci pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. Obecność w jednej grupie osób różniących się od siebie pod względem cech rozwojowych i funkcjonalnych określa główny cel tych spotkań, jakim jest integracja poprzez sport.

  - Integracyjną Szkółkę Siatkówki na Siedząco - to zespołowa gra sportowa oparta na przepisach gry w piłkę siatkową zmodyfikowanych w taki sposób, aby umożliwić grę zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i pełnosprawnym na jednym boisku, dając im równe szanse. Integracyjny charakter tej gry dodany do wszystkich innych walorów tradycyjnej siatkówki stanowi o wyjątkowości tej dyscypliny sportu.

  - Integracyjne Warsztaty Fotograficzne - podczas zajęć rozwijamy kreatywność oraz indywidualne spojrzenie na świat. Ponadto celem warsztatów jest integracja dzieci, nauka otwartości i tolerancji, a także uwrażliwienie społeczne zarówno poprzez sztukę fotografii, jak i współpracę wewnątrz zróżnicowanej grupy.

  - Podróże z Myszką Norką - to cykliczne spotkania integracyjne, podczas których dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne wspólnie poznają kulturę, tradycje i ciekawostki z całego świata. Na każdych zajęciach podróżujemy do innych krajów, od naszych sąsiadów po egzotyczne kraje Afryki czy Azji. Zajęcia uczą tolerancji oraz łączą edukację z twórczą zabawą.

  - Spotkania z muzyką - cykl integracyjnych spotkań dla dzieci pełno- i niepełnosprawnych, podczas których poznają inny instrumenty poprzez wspólną zabawę. Dobroczynny wpływ muzyki na rozwój dzieci jest znany od wieków. Dzięki kontaktowi z muzyką dziecko się uwrażliwia, wydobywa i aktywizuje emocje. Muzyka działa pobudzająco na rozwój oraz wyobraźnię. Ponadto wpływa pozytywnie na samopoczucie, napięcie mięśniowe i układy wewnętrzne oraz łagodzi ból.

  - Zabawa z Myszką Norką na placu zabaw - bezpłatny wstęp na plac dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych i wspólna beztroska zabawa.

  - Multikulturowy Tydzień z Myszką Norką - dwa turnusy trwających tydzień bezpłatnych letnich zajęć, w ramach których wolontariusze z całego świata zapoznali dzieci z kulturą, historią i ciekawostkami ze swoich krajów.

  Więcej na naszej stronie: http://myszkanorka.pl

  Klub Myszki Norki

  30 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  582 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo