Gazeta Wrocławska

  Fundacja VOTUM Organizacja Pożytku Publicznego

  Żyjemy w ciągłym biegu, w pogoni za sukcesem, dostatkiem, komfortem.
  W dzisiejszych czasach trudno o chwilę wytchnienia i refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Bywa, że nie dostrzegamy ludzkich dramatów rozgrywających się tak blisko nas. Tak niewiele potrzeba, żeby udzielić pomocy.

  Fundacja Votum od 2007 r. posiada status organizacji pożytku publicznego. Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, jednak zasięg naszej działalności obejmuje cały kraj. Głównymi celami statutowymi Fundacji są: pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych oraz z osobom z nabytymi chorobami neurologicznymi. Dodatkowo niesiemy pomoc ludziom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji materialno-bytowej, staramy się pomóc im uporać się z problemami i godnie żyć. Codziennie stykamy się z ludzką tragedią i bezsilnością.

  Jak pomagamy? Na wiele różnych sposobów, tak finansowo, jak i rzeczowo, naszą uwagę koncentrując przede wszystkim na ratowaniu życia i zdrowia.

  Realizujemy nasze cele statutowe poprzez:
  - prowadzenie działań edukacyjnych, mających na celu poprawę świadomości na temat zagrożenia życia na drogach.
  - prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie rozwoju dzieci, ochrony zdrowia oraz ratowania życia dzieci, w tym wspierania i prowadzenia inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym.
  - udzielanie pomocy osobom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej w szczególności ofiarom wypadków komunikacyjnych oraz osobom z nabytymi uszkodzeniami neurologicznymi.

  Fundacja VOTUM jest inicjatorem i głównym organizatorem Ogólnopolskiej Akcji Krew. Jest to inicjatywa propagująca bezinteresowne działanie na rzecz drugiego człowieka. Poprzez podnoszenie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa chcemy umacniać więzi społeczne oparte na zaufaniu i solidarności z potrzebującymi. Ogólnopolska Akcja Krew jest odpowiedzią na niezmienny w okresie wakacyjnym debet krwi w polskich szpitalach i stacjach krwiodawstwa. Terenowy charakter naszej akcji daje możliwość oddania krwi przy okazji zakupów, spotkania z przyjaciółmi i spaceru po mieście. Dzięki naszym akcjom ilość zebranej krwi stale rośnie. W samym Wrocławiu w 2014 roku zebraliśmy 167,79 litrów krwi i zarejestrowaliśmy 141 dawców pierwszorazowych.

  Aby wspomóc Fundację VOTUM i jej Podopiecznych można wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto: Bank Zachodni WBK 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 lub przekazać 1% podatku wpisując w zeznaniu rocznym nr KRS:0000272272  Za każde wsparcie gorąco dziękujemy!


  Fundacja VOTUM Organizacja Pożytku Publicznego
  ul. Wyścigowa 56i
  53-012 Wrocław

  Fundacja VOTUM Organizacja Pożytku Publicznego

  10 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  5575 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo