Gazeta Wrocławska

  Fundacja im. Brata Alberta

  Fundacja im. Brata Alberta jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego działającą już od 27 lat. Fundacja prowadzi 30 placówek sprawujących opiekę i terapię ponad 1200 osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorych psychicznie. Tworzy ją zaangażowanie opiekunów, pracowników, wolontariuszy i przyjaciół. Podobnie jak ich Mistrz – św. Brat Albert, pracownicy Fundacji spoglądają z troską na ludzi, którzy znajdują się na marginesie zainteresowania współczesnego świata.

  W codziennej pracy Fundacja wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną i chore psychicznie, prowadząc domy stałego pobytu, domy dziennego pobytu, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice terapeutyczne i środowiskowe domy samopomocy. Fundacja stara się tworzyć jak najwięcej okazji do spotkań, które wzbogacają obie strony: pełnosprawnych i osoby z niepełnosprawnością. Należą do nich liczne koncerty, spotkania integracyjne, przeglądy teatralno-muzyczne i wystawy poświęcone twórczości artystycznej niepełnosprawnych. Wśród nich znajdują się także duże imprezy cykliczne, organizowane na skalę ogólnopolską: Integracyjny Bal Karnawałowy, Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Albertiana, Piknik Muzyczny, Integracyjna Pielgrzymka dla Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin.

  Na terenie województwa dolnośląskiego Fundacja od ponad 20 lat prowadzi 3 warsztaty terapii zajęciowej (Wrocław, Lubin). W tym roku na wiosnę swoją działalność rozpoczyna też świetlica terapeutyczna (Lubin).

  Fundacja im. Brata Alberta

  6 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  20632 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo