Gazeta Wrocławska

  Deftones

  Deftones - amerykański zespół grający alternatywny metal (czasami określani są jako zespół alternatywno rockowy lub eksperymentalno rockowy), posiadający na swoim koncie nagrodę Grammy przyznaną w 2000 roku za Najlepszy Utwór Metalowy pod tytułem „Elite”.

  Zespół pochodzi z Sacramento w Kalifornii, USA. Chino Moreno, Stephen Carpenter i Abe Cunningham to przyjaciele z jednego liceum, którzy w 1988 roku postanowili założyć zespół. Wkrótce dołączył do nich basista Chi Cheng (został wybrany z powodu posiadania dobrej klasy sprzętu i długich włosów). Podczas sesji nagraniowych trzeciego albumu, „White Pony”, jako oficjalny członek dołącza DJ Frank Delgado (jego sample pojawiały się także na wcześniejszych płytach, np. w intro do piosenki „Minus Blindfold” na pierwszej płycie zespołu „Adrenaline”).

  Na początku lat 90 zostali dostrzeżeni przez agentów firmy A&R. Od tego czasu rozpoczęła się ich światowa kariera. Początkowo grywali jako support przed takimi kapelami jak KoЯn, Coal Chamber, L7 czy Ozzy Osbourne.

  W listopadzie 2008 roku, basista zespołu, Chi Cheng uległ wypadkowi w wyniku którego został przykuty do szpitalnego łóżka. To wydarzenie miało duży wpływ na cały zespół. Deftones, pomimo trudnej sytuacji, postanowili kontynuować karierę. Materiał, na album zatytułowany ,,Eros”, nad którym ówcześnie pracowali, postanowili odłożyć w czasie, jednocześnie wynajmując nowego basistę. Muzykiem, którego wybrali, był Sergio Vega (wcześniej Quicksand), to z nim nagrali w 2010 roku album ,,Diamond Eyes”.

  Deftones

  82 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  288 głosów

  +371Głosów za

  -83Głosów przeciw

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo