Płatności bezgotówkowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Materiał informacyjny
Płatności kartą płatniczą, telefonem lub zegarkiem stają się coraz powszechniejsze, a wynikające z nich korzyści dostrzegają zarówno klienci, jak i przedsiębiorcy. Sprawdź z czego wynika ich popularność i dlaczego warto zainstalować terminal płatniczy w Twojej firmie.

Badania dotyczące preferencji zakupowych Polaków pokazują jednoznacznie, że transakcje bezgotówkowe są preferowaną formą płatności przez coraz większą liczbę klientów, którzy doceniają ich szybkość i wygodę.

Klient nie musi martwić się tym, czy ma przy sobie odpowiednią ilość gotówki, a obsługujący go sprzedawca nie musi zajmować się wydawaniem reszty, co ma bezpośrednie przełożenie na długość kolejki w sklepie lub punkcie usługowym. Krótsza kolejka i szybszy czas obsługi to większe zadowolenie i komfort klientów.

Co ważne, możliwość płatności zbliżeniowych jest jednym z kryteriów, które wpływa na to, czy klienci zdecydują się odwiedzić Twój sklep lub punkt usługowy. Z wyników badania „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019” można wyciągnąć prosty wniosek – Polacy chcą płacić bezgotówkowo. Aż 66% ankietowanych zadeklarowało, że preferuje płatności kartę płatniczą, a 7% ? telefonem, zegarkiem lub innym urządzeniem mobilnym.

Dołącz do Polski Bezgotówkowej

Jeśli twoja firma nie akceptuje jeszcze płatności bezgotówkowych, możesz to zmienić w bardzo prosty sposób.  Z pomocą przychodzi Program Polska Bezgotówkowa, który powstał dzięki współpracy Związku Banków Polskich, Ministerstwa Rozwoju, agentów rozliczeniowych takich jak m.in. First Data Polska S.A. oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard.

Celem Programu jest upowszechnianie i promocja płatności bezgotówkowych w Polsce.

Wziąć w nim udział mogą mali i średni przedsiębiorcy, którzy przez ostatni rok nie akceptowali płatności bezgotówkowych, sieci handlowo-usługowe i franczyzowe (liczące mniej niż 5 placówek), a także przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają działalność.
Jeżeli zdecydujesz się wziąć udział w Programie, Twoja firma może przez rok korzystać nawet z trzech terminali płatniczych za darmo, ponieważ uczestnictwo w Programie Polska Bezgotówkowa jest bezpłatne. Przedsiębiorca nie ponosi kosztów do czasu osiągnięcia na poszczególnych terminalach obrotu 100 tys. zł w skali 12 miesięcy.

Do Programu można przystąpić za pośrednictwem strony internetowej: www.polcard.pl/polska-bezgotowkowa/. Wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy.

Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom Twoich klientów i pozwól im płacić bez użycia gotówki. Zbuduj nowoczesny wizerunek firmy.

Dodaj ogłoszenie