Jacek Czaplewski
Zagłębie przerwało serię Rakowa! Emocje w końcówce
Zagłębie przerwało serię Rakowa! Emocje w końcówce Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Bardzo dobry mecz w Bełchatowie. Raków Częstochowa ostatecznie przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2 (0:2). Tym samym passa beniaminka (cztery zwycięstwa z rzędu) dobiegła końca.

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:2
Obejrzeliśmy dwie różne połowy. W pierwszej Zagłębie zdobyło dwie bramki, natomiast Raków nie oddał nawet celnego strzału. Z kolei w drugiej połowie Raków odrobił połowę strat, a Zagłębie głównie marnowało swoje okazje. No i VAR odwołał mu jedenastkę.

Zagłębie przed przerwą zrealizowało swój plan. Pierwsza bramka padła w 10 minucie. Jej autorem okazał się kapitan Lubomir Guldan. Po rzucie rożnym piłkę do szesnastki zawrócił Jewgienij Baszkirow, a Patryk Szysz dograł ją do wetarana na drugi-trzeci metr. To była formalność.

Prowadzenie podwyższył niezawodny Damjan Bohar. Słoweniec swoją piętnastą bramkę zdobył akurat po kontrze. Zagłębie wykorzystało wtedy potknięcie Kamila Piątkowskiego.

Raków powinien był szybko odpowiedzieć. I to za sprawą Guldana, który podbił strzał Davida Tijanicia. Futbolówka zamiast trafić do siatki to obiła poprzeczkę, po czym wróciła do gry.

W drugiej połowie Zagłębie cofnęło się, co wykorzystał Raków. Dobrą zmianę dał Fran Tudor. To on zdobył kontaktową bramkę, uderzając od słupka. Raków może i doprowadziłby do wyrównania, ale na drodze wyrósł mu Dominik Hładun. W jednej akcji bramkarz Zagłębia zatrzymał próbę Felicio Browna Forbesa (z metra? z dwóch?) i ewentualną dobitkę Sebastiana Musiolika.

Przy stanie 2:1 sędzia Tomasz Musiał podyktował jedenastkę, po czym cofnął ją po obejrzeniu akcji na ekranie. Ten wynik sprawia, że Raków musi się jeszcze postarać o wygranie grupy spadkowej. Zagłębie traci do niego ledwie trzy punkty.

Dla Rakowa to pierwsza porażka w Bełchatowie od jedenastu spotkań, pierwsza dokładnie od 28... września. Wtedy wygrała tam Wisła Płock (2:1), a przed nią tylko trzy inne drużyny: Lech, Cracovia i Korona.

Piłkarz meczu: Damjan Bohar
Atrakcyjność meczu: 7/10

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

PZPN ukarał Cracovię za udział w aferze korupcyjnej!

Materiał oryginalny: PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin przerwało serię Rakowa Częstochowa. Emocje w końcówce, padła twierdza Bełchatów - Gol24