MP
Po golu Bartłomieja Pawłowskiego Śląsk Wrocław wygrał 1:0 z liderem PKO Ekstraklasy, Rakowem Częstochowa. Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław wciąż pozostaje niepokonany na własnym boisku. Podopieczni Vitezslava Lavicki wygrali 1:0 z liderującym Rakowem Częstochowa. Po uderzeniu Bartłomieja Pawłowskiego i rykoszecie spory błąd popełnił Jakub Szumski. Goście w całym meczu mieli kilka dobrych okazji, lecz brakło im skuteczności pod bramką rywala.

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:0

Pierwszy kwadrans był całkiem niezły w wykonaniu gospodarzy. Jakub Szumski został szybko zmuszony do wysiłku po uderzeniu Bartłomieja Pawłowskiego z rzutu wolnego. Później inicjatywę przejął jednak Raków, który po pierwszej połowie mógł prowadzić. Sam na sam z debiutującym w PKO Ekstraklasie Michałem Szromnikiem powinien wyjść Marcin Cebula, lecz źle przyjął sobie piłkę i nic z tej akcji nie wyszło.

Bliski gola dla gości był w 25. minucie Ivi Lopez. Hiszpan świetnie przymierzył z rzutu wolnego, lecz interwencja golkipera Śląska była jeszcze lepsza. Zimnej krwi w polu karnym brakło natomiast Kamilowi Piątkowskiemu. Obrońca Rakowa miał dobrą sytuację do strzału, ale niepotrzebnie próbował podawać. W efekcie w pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek.

Niedługo po przerwie znów to w "szesnastce" gospodarzy było zdecydowanie bardziej gorąco. W pole karne wpadł Lopez, który nieco wygonił się do boku i trafił jedynie w słupek. Uderzenie Marcina Cebuli wylądowałoby z kolei w siatce, gdyby sprzed linii bramkowej futbolówki nie wybił Ismael Puerto.

W Śląsku zdecydowanie najaktywniejszy był Bartłomiej Pawłowski. W 64. minucie z jego uderzeniem dobrze poradził sobie Szumski. Siedem minut później golkiper Rakowa zachował się już jednak dużo gorzej. Po kolejnym strzale Pawłowskiego piłka odbiła się jeszcze od Kamila Piątkowskiego, ale bramkarz gości i tak powinien z łatwością poradzić sobie z tą próbą. Tak się nie stało - po jego interwencji futbolówka wylądowała w siatce.

BRAMKA BARTLOMIEJA PAWŁOWSKIEGO PO BŁĘDZIE JAKUBA SZUMSKIEGO:

Raków do samego końca starał się wyrównać. Niezłe szanse mieli Vladislavs Gutkovskis, Oskar Zawada oraz Igor Sapała, lecz całej trójce brakowało precyzji. W 93. minucie strzał przewrotką oddał natomiast Petr Schwarz, lecz zmierzające pod poprzeczkę uderzenie znakomicie wybronił Szromnik. Tym samym pierwsza porażka Rakowa od końcówki sierpnia stała się faktem. Teraz czas na odpowiedź warszawskiej Legii, która może awansować na pierwsze miejsce w tabeli.

Piłkarz meczu: Bartłomiej Pawłowski