Jacek Czaplewski
Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:1
Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:1 Karina Trojok
PKO Ekstraklasa. Dwie bramki przy Roosevelta. Górnik Zabrze nie utrzymał prowadzenia sprzed przerwy i dlatego zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1. Ten wynik sprawia, że zespół Marcina Brosza nie ma już praktycznie szans na strefę medalową.

To był całkiem dobry mecz. Obie drużyny walczyły o pełną pulę. Raz przeważał Górnik, raz Śląsk. Na wysokości zadania stanęli bramkarze, czyli Martin Chudy i Michał Szromnik.

Górnik przed przerwą oddał tylko jeden celny strzał. Jeden, ale za to na wagę prowadzenia. Po szybkim przeniesieniu gry pod bramkę Jesus Jimenez wypatrzył nabiegającego Alasanę Manneha, a ten technicznym uderzeniem zdobył swoją trzecią bramkę w sezonie (Richmond Boayke wciąż czeka na debiutancką!).

Razem z Bartoszem Nowakiem Manneh solidnie organizował grę zespołu. Górnik jednak nie wykorzystał żadnej kolejnej okazji - i to się zemściło trafieniem 1:1. Tym razem trener Jacek Magiera trafił w Śląsku ze zmianami. Ledwie 29 sekund po wejściu Fabian Piasecki doprowadził bowiem do wyrównania. Asystę przy golu zapisał inny zmiennik, Robert Pich.

W ostatnich minutach nie brakowało emocji, lecz wynik nie drgnął. Dla Górnika to czwarty mecz z rzędu bez wygranej. Śląsk z Magierą za sterami zgarnął pięć punktów na dziewięć możliwych.

Piłkarz meczu: Alasana Manneh