Szymon Starnawski
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wygrała z Zagłębiem Lubin 2:0. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Paweł Wszołek. Zespół Miedziowych miał przewagę w drugiej połowie, ale zabrakło konkretów.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando Legii. Kilka szybkich akcji bocznymi strefami boiska powodowały spore zamieszanie w polu karnym Kacpra Bieszczada, ale na wysokości zadania stawali przede wszystkim obrońcy. W 19 min goście odgryźli się za sprawą znakomitego strzału z dystansu wychowanka Legii Łukasza Łakomego, po którym jego były kolega z akademii Legii Kacper Tobiasz musiał wykazać się niemałym kunsztem, parując piłkę na rzut rożny.

Legia wyszła na prowadzenie w 25 minucie, po tym jak zupełnie osamotniony Mladenović dośrodkował na pole karne, a tam dynamicznie wbiegający Wszołek wygrał pojedynek z Giorbelidze i umieścił piłkę w siatce.

Do przerwy więcej bramek nie padło, choć goście mieli znakomitą okazję po błędzie Lindseya Rose'a, ale Adamski niedokładnie dograł do wychodzącego na czystą pozycję Starzyńskiego, a sytuacyjny strzał Gaprindaszwilego był niecelny.

W drugiej połowie mocniej cisnęło Zagłębie, ale nie przekładało się to na dużą ilość klarownych okazji. Najlepszą miał rezerwowy Doležal, który po genialnym podaniu od Łakomego stanął oko w oko z bramkarzem, ale Tobiasz w stylu Artura Boruca powstrzymał Czecha.

Miedziowym nie można było odmówić ambicji i zaangażowania, grali przy Ł3 do końca, lecz ostatecznie nie wywieźli ze stolicy nawet punktu. W ostatniej akcji meczu rezerwowy Muci zatańczył w polu karnym Zagłębia, został sfaulowany, a sprawiedliwość mocnym strzałem z 11 metrów wymierzył Wszołek.

• Josue - 3 (Ernest Muci - 3)
  • Bartosz Kapustka - 3 (Patryk Sokołowski - 3)