Piotr Szymański
Dorota Kułaga
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Koronę Kielce (2:1) w drugim piątkowym meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohterem spotkania został Jewgienij Baszkirow, który zdobył dwie wyjątkowej urody bramki dla Miedziowych. Goście odpowiedzieli równie pięknym strzałem z rzutu wolnego w wykonaniu Petteriego Forsella.

Korona grała w tym meczu bez trzech zawodników pauzujących za kartki - Marcina Cebuli, Jakuba Żubrowskiego i Michała Gardawskiego. Szansę występu od pierwszej minuty dostał Dawid Lisowski, który dał dobra zmianę w spotkaniu z Rakowem Częstochowa.

- Dopóki będzie szansa, będziemy walczyć o honor i za Koronę - mówił trener Maciej Bartoszek. W podstawowym składzie wystawił jeszcze Adnana Kovacevicia i był to jego pożegnalny występ w Koronie. Reprezentant Bośni i Hercegowiny do 30 czerwca ma ważny kontrakt z Koroną. Nie podpisał aneksu do umowy, a więc nie przedłużył go do 18 lipca i w lipcowych spotkaniach nie pomoże już Koronie.

Był to mecz pięknych bramek. Pierwsza w 21 minucie zdobył Jewgienij Baszkirow, który w 21 minucie przelobował Marka Kozioła. W 27 minucie bramkarz Korony uratował swój zespól przed utratą bramki, broniąc groźny strzał Damjana Bohara. W 39 minucie Kozioł instynktownie obronił uderzenie Bartosza Białka z kilku metrów.

W 45 minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z około 30 metrów popisał się Petteri Forsell. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki, tuż przy spojeniu. Dominik Hładun był bezradny.

Drugą połowę Korona zaczęła lepiej od gospodarzy. W 55 minucie Dominik Hładun z trudem obronił atomowe uderzenie Ognjena Gnjaticia. W 67 minucie Jewgienij Baszkirow uderzył w okienko i Marek Kozioł znowu musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Ta bramka podcięła skrzydła kieleckiej drużynie. W końcówce Marek Kozioł ratował zespół, broniąc strzały Patryka Szysza i Saszy Balicia.

Korona przegrała czwarty mecz z rzędu i ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie.