Jacek Czaplewski
Maciej Lehmann
Lech - Zagłębie 2:1
Lech - Zagłębie 2:1 Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin zrobiło szpaler, a Lech Poznań udowodnił później, dlaczego na niego zasłużył. W przemeblowanym składzie nowy mistrz pokonał Miedziowych 2:1 i w radosnym nastroju zakończył rozgrywki. Trafili zawodnicy, którzy odchodzą, czyli Tomasz Kędziora i Alan Czerwiński. Widowisko przy Bułgarskiej obejrzał komplet widzów. Jedyne, co się dzisiaj nie udało, to zdobycie korony króla strzelców dla Mikaela Ishaka.

Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa wysoko podniósł poprzeczkę Mikaelowi Ishakowi, bo już po 12 minutach w meczu z Lechią Gdańsk miał już 20 goli w sezonie. Mikael Ishak, by wyprzedzić Hiszpana, musiał wiec ustrzelić przeciwko Miedziowym hat - tricka. Szwed bardzo się starał, miał kilka sytuacji, ale bez zakończył bez gola.

Do bramki trafiali zamiast niego obrońcy.

W 10 min. znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego Nika Kwekweskiri. Piłka trafiła wprost na głowę Alana Czerwińskiego, który zgrał do Tomasza Kędziory, a ten z linii bramkowej wpakował piłkę do bramki Zagłębia.

Na 2:0 podwyższył w 38 minucie Alan Czerwiński. Mikael Ishak zagrał w pole karne do Daniego Ramireza, ten ograł obrońcę i bramkarza, dograł do byłego piłkarza Zagłębia Czerwińskiego, a ten pokonał z kolei byłego bramkarza Lecha Jasmina Buricia.
Wynik ustalił z rzutu karnego w 64 minucie Kacper Chodyna, który swoją karierę też zaczynał w Kolejorzu. Pewnie wykorzystał rzut karny, po faulu Satki na Doleżalu.

A potem mieliśmy pożegnania. Z zespołem Lecha żegnali się bramkarz van der Hart oraz Kuba Kamiński, dla których koledzy stworzyli szpaler.

Pedro Tiba nie miał takiej okazji. Portugalczyka, który prawdopodobnie przejdzie do Legii Warszawa, trener Maciej Skorża nawet nie powołał do kadry meczowej.

Kiedy Szymon Marciniak zagwizdał ostatni raz w tym sezonie, rozpoczęła się wielka feta.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

Lech Poznań:

• Mickey van der Hart - 4, (Jan Bednarek - 3)
  • Alan Czerwiński - 4, (Mateusz Skrzypczak - 3)
  • Tomasz Kędziora - 4
  • Lubomir Satka - 3
  • Barry Douglas - 4
  • Adriel Ba Loua - 4, (Kristoffer Velde - 3)
  • Nika Kvekveskiri - 4
  • Radosław Murawski - 3
  • Jakub Kamiński - 3, (Michał Skóraś - 4)
  • Dani Ramirez - 4, (Dawid Kownacki - 4)
  • Mikael Ishak - 3

Zagłębie Lubin:

• Jasmin Burić - 4
  • Bartosz Kopacz - 3
  • Aleks Ławniczak - 3
  • Sasa Balić - 3, (Patryk Szysz - 3)
  • Mateusz Bartolewski - 4, (Jakub Wójcicki - bez oceny)
  • Łukasz Poręba - 3
  • Łukasz Łakomy - 4
  • Filip Starzyński - 4, (Tomasz Pieńko - 3)
  • Kacper Chodyna - 4
  • Erik Daniel - 3, (Karol Podliński - bez oceny)
  • Cheikhou Dieng - 3, (Martin Doleżal - 4)

EKSTRAKLASA w GOL24

Kibice Lecha Poznań pod stadionem przed meczem z Zagłębiem Lubin.Zobacz zdjęcia --->

Lech Poznań gra ostatni mecz w mistrzowskim sezonie. Kibice ...