Jacek Czaplewski
Festiwal zmarnowanych okazji. Wisła Płock jednak wcisnęła gola Śląskowi
Festiwal zmarnowanych okazji. Wisła Płock jednak wcisnęła gola Śląskowi Fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.
PKO Ekstraklasa. Dwa razy w poprzeczkę, raz w słupek, kilka razy tuż obok... Wydawało się, że w meczu w Plocku nie padnie ani jedna bramka. W końcówce Wisła przechytrzyła jednak Śląsk Wrocław i wygrała 1:0.

Mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:0

- Mecz walki - komentował w przerwie stoper Śląska Wojciech Golla. Nie pomylił się, ponieważ składnych akcji było wtedy jak na lekarstwo. Wisła obiła poprzeczkę po rożnym (uderzenie Angela Garcii) i zmarnowana prostopadłą piłkę - konkretnie Cillian Sheridan ją zmarnował, kopiąc obok prawego słupka.

Śląsk na papierze wyglądał na lepszy zespół, ale boisko tego nie potwierdziło. W drugiej połowie obok główkował Mateusz Praszelik, natomiast Robert Pich trafił w poprzeczkę z... metra (dobitka w postaci przewrotki też niecelna). Wisła z kolei obiła słupek (strzał Patryka Tuszyńskiego). Swoje szanse zmarnowali również Damian Zbozień i Piotr Pyrdoł, którego zablokował wślizgiem Piotr Celeban.

Wynik jednak się zmienił. Tuż przed końcem Alan Uryga poszedł za grą i wyłuskał piłkę. Po jego odegraniu pięknym, technicznym strzałem popisał się Torgil Gjertsen i dzięki niemu Wisła wygrała pierwszy domowy mecz w tym sezonie.

Piłkarz meczu: Angel Garcia